PODHORCE „Bajkowy las” po premierze

14 listopada 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Podhorcach odbył się spektakl pt. „Bajkowy Las”, w którym zagrali uczniowie Zespołu Szkół Publicznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Podhorcach i uczniowie Szkoły Podstawowej w Typinie.
Widowisko było podsumowaniem kilkutygodniowych warsztatów teatralno-recytatorskich, organizowanych w naszej placówce w ramach projektu „Z podwórka na scenę”.
Realizowany przez nas projekt, został dofinansowany w ramach konkursu grantowego „Młodzi Lubią Kulturę – lubelska sieć edukacji kulturalnej„, ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018”, którego operatorem jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Gościem honorowym dzisiejszego wydarzenia była Wójt Gminy Tomaszów Lubelski. Z rąk pani wójt młodzi artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.
Przypominamy, że uczestnicy projektu uczestniczyli nie tylko w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Instruktor Tomaszowskiego Domu Kultury Marię Kozyrę i Instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Podhorcach Klementynę Lodę.
Z myślą o podopiecznych, zorganizowany został wyjazd do Akademii Teatru Hansa Christiana Andersena i Akademii Sztukmistrzów do Lublina.
Wśród atrakcji przygotowanych dla dzieci wypada wymienić przede wszystkim: obejrzenie spektaklu „Calineczka”, spotkanie z mistrzem lalkarskim, udział w otwartym treningu kuglarskich, warsztatach z żonglowania chustami i piłeczkami oraz udział w pokazie akrobacji powietrznej.
mat. UG w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!