SPORTTomaszów Lubelski

PODHORCE Biegacze zdobyli Puchar Ministerstwa Sportu i Turystyki

Uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Podhorcach w dniach 10-12 listopada 2017 roku uczestniczyli
w Ogólnopolskim Festiwalu Biegowym Szkół im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Brali udział w trzech biegach.

Najlepszy wynik zdobyli, zajmując I miejsce drużynowo w Biegu o Puchar Ministerstwa Sportu i Turystyki.
W kolejnym biegu – Mili Olimpijskiej o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego – zajęli III miejsce, zaś w teście Coopera uzyskali IV miejsce. Łącznie w klasyfikacji generalnej szkół Festiwalu 2017 r. uzyskali III miejsce, otrzymując taką samą liczbę punktów, jaką zdobyli laureaci II miejsca.

W zwycięskiej drużynie biegali: Łukasz Jacek, Michał Gardyjas, Jakub Garbula, Daniel Perec, Karol Lepionka, Mateusz WójcikKacper Krawczyk. Zawodników przygotowali: Anna Wójcik, Robert Puźniak oraz Mateusz Kiszczuk.