POLANÓWKA Motocyklem wjechał w barierę

Policjanci ustalają okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj wieczorem w Polanówce (gm. Krynice). Ze wstępnych ustaleń wynika, że 48-latek z Zamościa kierując jednośladem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad motocyklem i wjechał w barierę energochłonną. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony karetką do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj wieczorem w Polanówce. 48-latek z Zamościa jechał motocyklem marki LexMoto w stronę Tomaszowa Lubelskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad motocyklem. Następnie wjechał w barierę energochłonną. W wyniku zdarzenia mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony karetką do szpitala w Zamościu. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy. Ze względu na uszkodzenia motocykla policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny jednośladu.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego wypadku.

Apelujemy do wszystkich kierowców motocykli o bezpieczną i ostrożną jazdę, o zachowanie rozwagi i zdrowego rozsądku podczas jazdy jednośladem. Brawura i lekkomyślność w połączeniu z dużą mocą maszyny może doprowadzić do tragedii na drodze. Kierowca motocykla jest bardziej narażony na niebezpieczeństwo niż kierowca samochodu. Trzeba pamiętać o elementach zwiększających bezpieczeństwo jazdy takich jak: kask, ochraniacze, odpowiednie rękawice.

Policjanci w trakcie trwania sezonu motocyklowego będą zwracać uwagę na odpowiednie zachowanie się na drodze motocyklistów. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla tych, którzy będą łamać przepisy ruchu drogowego siedząc za kierownicą swojego jednośladu.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!