POSADÓW Piknik Rodzinny dla Misjonarzy

W niedzielę, 29 lipca na w Grodzie Posadów odbędzie się IV Rodzinny Sportowy Piknik z Myślą o Misjonarzach pod honorowym patronatem JE ks. bpa Mariana Rojka i wicemarszałek Sejmu RP Pani Beaty Mazurek.

Piknik adresowany jest do rodzin i jednym z istotnych jego celów jest integracja poszczególnych grup wiekowych, ożywienie ducha rodzinnego i misyjnego, prezentacja umiejętności artystycznych i sportowych, zachęcanie dzieci i rodziców do aktywnego uczestniczenia w proponowanych zabawach oraz konkursach, stworzenie okazji do wspólnego spędzania czasu rodziców i dzieci na terenie Grodu. W tym roku w sposób szczególny ze względu na świętowanie dostojnego jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości chcemy, aby nasz piknik miał także wydźwięk patriotyczny. Impreza stanie się także okazją do promowania współpracy animacji, formacji oraz modlitwy o pokój i solidarność pomiędzy ludźmi.

W czasie imprezy będzie można wspomóc misjonarzy kupując los na loterii fantowej lub zostawiając ofiarę na środki transportu, wspierając akcję MIVA Polska.

W programie imprezy od godz. 14.00: X Otwarte Mistrzostwa w Tenisie Stołowym, Mistrzostwa Posadowa w Wędkowaniu, Konkurs na najładniejszy zamek z piasku, Konkurs strzelania z łuku, Konkurs na potrawę regionalną, a także wycieczka po Grodzie, opowieści o Polsce Szlacheckiej Grzegorza i Joanny z Bractwa Rycerskiego, warsztaty i pokazy dawnych rzemiosł przygotowane przez Drużynę Grodu Czerwień, pływanie starodawną łódką i rowerkiem wodnym po stawie, grillowanie własnego prowiantu, rozmowy z misjonarzami, występy artystyczne, loteria i kawiarenka misyjna i wiele innych atrakcji. A o godz. 20:00 na scenie pod Grodem Koncert Zespołu NoToCo i dyskoteka „pod gwiazdami”.

Organizatorzy Diecezjalne Dzieła Misyjne i Stowarzyszenie Miłośników Grodu Posadów.

ks. Andrzej Łuszcz/dyrektor Dzieł Misyjnych Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej 

A tak było w zeszłym roku:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!