POTOKI 6 tys. paczek papierosów bez akcyzy w samochodzie

Ponad 6 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy przechowywał w swoim samochodzie 32-letni obywatel Ukrainy. Nielegalny towar zabezpieczyli tomaszowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Urzędu Celnego. W tym przypadku doszło do uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w kwocie ponad 100 tys. zł. Właściciel kontrabandy odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozi wysoka grzywna oraz przepadek przedmiotów.

Wczoraj w godzinach porannych policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim wraz z funkcjonariuszami Posterunku Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej oraz Urzędu Celnego w Zamościu na podstawie posiadanych informacji w miejscowości Potoki ujawnili w samochodzie m-ki Ford Transit zaparkowanym na posesji znaczną ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy. W trakcie przeszukania pojazdu mundurowi ujawnili i zabezpieczyli łącznie 6063 paczki papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W tym przypadku doszło do uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w kwocie ponad 100 tys. zł. Znaleziony towar został skonfiskowany.

Właściciel nielegalnego towaru usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych za ten czyn grozi także wysoka grzywna.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!