POWIAT Akcja prędkość

„Prędkość” to nazwa akcji jaką 14 sierpnia przeprowadzili policjanci ruchu drogowego. To tylko jedna z policyjnych akcji przeprowadzanych w sierpniu przez policjantów ruchu drogowego. Ich celem jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, zminimalizowanie skutków tych zdarzeń w szczególności ograniczenia ofiar śmiertelnych i liczby przekroczeń dopuszczalnej prędkości jazdy.

Wszystkie działania będą przebiegać na terenie powiatu tomaszowskiego. Od samego rana policjanci wyposażeni w mierniki prędkości oraz videorejestratory będą stać na straży prawa w związku z łamaniem przepisów przez kierujących pojazdami. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na wszelkie wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym, miedzy innymi na prędkość z jaką poruszają się kierujący. W związku z tym, iż najczęstszą przyczyną powodującą zagrożenie bezpieczeństwa na drogach jest właśnie jazda z nadmierną prędkością. Zmniejszenie tego zagrożenia jest jednym z priorytetowych zadań Policji.

Pod „lupą” stróżów prawa znajdzie się stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Będą podejmować interwencje wobec uczestników ruchu, których zachowanie szczególnie wpływa na powstawanie zdarzeń drogowych. W szczególności takie jak: nieprawidłowe wyprzedzanie „na trzeciego”, nieprawidłowa zmiana pasa ruchu czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Policjanci będą zwracać uwagę również na wykroczenia popełniane przez pieszych i kierujących wobec pieszych, w szczególności związanych z przejściami dla pieszych. Celem tej akcji będzie również kontrola uczestników ruchu drogowego czy korzystają z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz prawidłowo przewożą dzieci. Tego typu działania wpływają na zmniejszenie ilości wypadków i kolizji powodowanych przez grupę nieodpowiedzialnych kierowców.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!