POWIAT Akcja prędkość

5 lipca 2016 roku do godziny 22.00 na drogach całego powiatu tomaszowskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole prędkości.
Efekt tej akcji to 126 mandatów karnych, zatrzymane cztery uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi i jeden nietrzeźwy kierujący.
W trakcie akcji policjanci ujawnili 126 wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości. Każde przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy i wydaniem decyzji administracyjnej o zatrzymaniu uprawnień do kierowania na 3 miesiące.
Rano w miejscowości Łubcze policjanci zatrzymali kierowcę samochodu marki VW Passat, który przez teren zabudowany jechał z prędkością 101 km/h, a więc przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Mężczyzna to 28-letni mieszkaniec powiatu tyszowieckiego. Później w Tomaszowie Lubelskim, jadący audi 105/50 km/h, 49-letni mieszkaniec gm. Ulhówek stracił prawo jazdy. Ponadto jeszcze dwóch kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Około godz. 21 w miejscowości Klątwy policjanci zatrzymali do kontroli BMW, którego 29-letni kierowca miał 1,72 promila.
Pamiętajmy, że działania policjantów przyniosą pozytywne rezultaty jeżeli wszyscy będziemy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na lekkomyślność czy brawurę innych uczestników ruchu. Zachęcamy do poinformowania o nieprawidłowościach nie dawajmy przyzwolenia na powodowanie zagrożeń na drodze.
mat. KPP w TL

Komentarzy na temat “POWIAT Akcja prędkość

  • Lipiec 9, 2016 at 3:23 pm
    Permalink

    Chyba nikt nie chciałby i nie lubi być kontrolowanym. Jeszcze mniej lubimy sytuacje, w których taka kontrola kończy się dla nas mandatem. Pytanie czy chwilę po tym nie zmieniamy swojego sposobu jazdy, zwalniamy i unikamy przejeżdżania na „późnym zielonym”? Szkoda, że działa to tylko chwilę.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!