POWIAT Dni Dobrosąsiedztwa w rejonie Sokalskim

25 września 2016 roku przedstawiciele Stowarzyszenia Gmin Powiatu Tomaszowskiego uczestniczyli w zorganizowanym na Ukrainie ,,Dniu Dobrosąsiedztwa”, które odbyło się w gminie Żwirki, w rejonie Sokalskim.
Powiat tomaszowski reprezentowali: starosta powiatu tomaszowskiego – Jan Kowalczyk, wójtowie, burmistrzowie gmin i miast, przewodniczący Rady Gmin i Miast, dyrektorzy Gminnych i Miejskich Ośrodków Kultury, zespoły muzyczne wraz z opiekunami oraz osoby towarzyszące. Gminę Telatyn reprezentowali – wójt gminy Elżbieta Stąsiek – Witkowska, przewodniczący Rady Gminy – Dariusz Skwarek oraz pracownicy urzędu – Ewelina Galant-Woźniak i Jan Sławiński.
Po uroczystym, tradycyjnym powitaniu chlebem, wspólnej modlitwie i odśpiewaniu Hymnów państwowych – Polski i Ukrainy wszystkich bardzo serdecznie powitał gospodarz miejsca – wójt gminy Żwirki – Iwan Stepanowicz Koszlaj. W kilku słowach podkreślił ważność utrzymywania dobrych, przyjacielskich relacji zarówno na płaszczyźnie społecznej jak i zawodowej. Głos zabrali również przedstawiciele Rady Sokalskiej, starosta powiatu tomaszowskiego oraz burmistrz Tyszowiec – jako przedstawiciel miasta partnerskiego gminy Żwirki. W dalszej części spotkania doszło do podpisania umowy o wzajemnej współpracy pomiędzy polską gminą powiatu zamojskiego – gminą Komarów Osada reprezentowaną przez wójta gminy – Wiesławę Sieńkowską a ukraińską gminą Wolica Komarów reprezentowaną przez wójta tejże Gminy – Nadiję Biłyk. Podpisano również list intencyjny o wzajemnej współpracy, przyjaźni i perspektywie dalszego rozwoju pomiędzy Stowarzyszeniem Samorządów Powiatu Tomaszowskiego a Asocjacją Rad Rejonu Sokalskiego. Instytucje te reprezentowali po stronie polskiej – przewodniczący Stowarzyszenia Gmin Powiatu Tomaszowskiego – Jerzy Wereszczak i dyrektor Asocjacji Rady Rejonu Sokalskiego – Wiktor Prytulko.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna. Na scenie zaprezentowały się zespoły i soliści z Ukrainy oraz zespoły z powiatu tomaszowskiego: ,,Wierszczyckie Echo” – gmina Jarczów, ,,Dominanta” z Zamłynia – gmina Tyszowce, ,,Jawor” gmina Rachanie. Na scenie nie mogło zabraknąć zespołu muzycznego z Telatyna ,,Fermata”, który zaprezentował się w odsłonie cygańskiej. W ich wykonaniu można było usłyszeć ,,Cyganeczkę Zosię”, ,,Cygańską Drogę”, ,,Pokochałem cygankę” i ,,Tańcz ze mną moje życie”. Całości dopełniły typowo cygańskie, kolorowe stroje. W dalszej części wizyty odbyło się spotkanie integracyjne, podczas którego nie brakowało rozmów dotyczących perspektywy współpracy na płaszczyźnie realizacji projektu z Programu Współpracy Transgranicznej ,,Polska – Białoruś–Ukraina 2014–2020″.
mat. UG w Telatynie

telatyn_dobrosasiedztwo

Komentarzy na temat “POWIAT Dni Dobrosąsiedztwa w rejonie Sokalskim

  • Październik 10, 2016 at 10:04 pm
    Permalink

    Gminy Zwirka!
    Prosze najpierw poczytac a potem napisac. 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!