POWIAT Drogi coraz lepsze

W październiku 2016 roku zakończono realizację zadania pn. „Poprawa dostępności komunikacyjnej w zakresie przebudowy dróg powiatowych nr 3543L Tomaszów Lubelski – Łaszczówka, nr 3542L Tomaszów Lubelski-Przeorsk, nr 3530L Jarczów-Korhynie o całkowitej długości 13,861 km” w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Wartość projektu: ok. 7 mln zł, dotacja celowa: 3 mln zł.
Przebudowa dróg powiatowych obejmowała między innymi roboty: rozbiórkowe, ziemne, przygotowawcze, zjazdy i miejsca postojowe, wykonanie jezdni, podbudowy,  nawierzchni, ścieżki rowerowe, pobocza, przepusty, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, kanalizacja deszczowa ,odwodnienie korpusu drogowego. Po przebudowie są to drogi jedno jezdniowe klasy L, kategorii ruchu KR2 o szerokości jezdni 5,5 m i nośności do 80 kN/oś.
Wykonawcą przebudowy był PRDM sp. z o.o. Tomaszów Lubelski.
Także w tym roku przebudowano ponad 4,8 km dróg powiatowych na terenie gminy Susiec w miejscowościach: Susiec o długości 1,6 km, Grabowica o długości 0,4 km, Łosiniec o długości 1,3 km, Maziły o długości 0,5 km, Paary (Kocudza) o długości 0,9 km.
Zakończono także przebudowę drogi powiatowej 3262L na odcinku Niemirówek-Klocówka w gminie Tarnawatka o długości 2,2 km oraz przebudowy dróg powiatowych w gminie Krynice i Rachanie (ok.5,5 km) w tym budowę drogi Majdan Sielec-Siemierz na odcinku ponad 2 km.
Na terenie gminy Tomaszów Lubelski  przebudowano ponad 2,2 km w Pasiekach,Ulowie  i Rabinówce oraz  ponad 1,2 km w gminie Tyszowce.
Trwają jeszcze prace końcowe na drogach powiatowych w gminie Łaszczów (ok.1 km), Telatyn (ok.0,4 km) oraz gminie Ulhówek (ponad 13 km) na odcinkach Tarnoszyn- Rzeplin, Rzeplin Osada- Podlodów oraz Rzeplin-Rokitno.

plan-orientacyjny-tomaszow-jarczow

powiat_drogi_1

 

mat. Starostwo Powiatowe w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!