POWIAT Konkurs o Piłsudskim rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto VI Powiatowy Konkurs „Józef Piłsudski – Człowiek Czynu i legend”.
W piątek 12 maja 2017 r. z okazji 82 rocznicy śmierci patrona szkoły w Zespole Szkół Publicznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Podhorcach odbył się finał VI edycji Powiatowego Konkursu „Józef Piłsudski-człowiek czynu i legendy”. Uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i talenty w trzech kategoriach: w plastyce, poezji oraz z zakresu wiedzy o życiu i działalności naszego bohatera.
W konkursowych zmaganiach wzięło udział 104 wychowanków przygotowywanych przez 34 nauczycieli z 20 szkół powiatu tomaszowskiego. Prace plastyczne i literackie przesłano wcześniej. Natomiast wiadomości na temat twórcy Legionów Polskich uczestnicy mieli okazję zaprezentować w dniu finałowym – rozwiązywali test zawierający 30 pytań wielokrotnego wyboru.
Główną część spotkania rozpoczęła Stanisława Malinowska – dyrektor ZSP w Podhorcach, serdecznie witając gości, wśród których byli: Stanisław Koper i Bohdan Bruśniak – przedstawiciele Związku Piłsudczyków RP, Adam Korzeń – przewodniczący Rady Gminy Tomaszów Lub., Waldemar Miller – sekretarz Urzędu Gminy Tomaszów Lub., Witold Pitura – radny Rady Powiatu Tomaszowskiego i Marta Lepionka – przewodnicząca Rady Rodziców ZSP w Podhorcach.
Następnie uczniowie gimnazjum pod opieką Patryka Pawlika i Barbary Dubiel zaprezentowali program artystyczny o Marszałku i to, w jaki sposób zasłużył się dla Polski. Następnie nasi goście wygłaszali krótkie przemowy, w których z uznaniem wypowiadali się na temat podejmowanych przez szkołę działań: pięknej inscenizacji, cieszącego się popularnością konkursu i systematycznego promowania historii życia i osiągnięć Józefa Piłsudskiego.
Kolejnym punktem programu było ogłoszenie wyników poszczególnych konkursów. Protokoły odczytali przedstawiciele komisji, podkreślając samodzielność wykonania i wysoki poziom nagrodzonych prac. Na koniec osoby reprezentujące sponsorów wręczały laureatom dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lub., Gminę Tomaszów Lubelski, Związek Piłsudczyków RP, Radę Rodziców ZSP w Podhorcach oraz p. Leszka Malinowskiego, sołtysa wsi Podhorce.
Pełne wyniki dostępne na portalu fb:https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1440143119383576&id=435739169823981
mat. ZS w Podhorcach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!