WOŻUCZYN Przegląd Piosenki Religijnej i Patriotycznej

12 maja 2019 r. miał miejsce piękny koncert, który odbył się w kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Wożuczynie, w ramach 14-ego Przeglądu Piosenki Religijnej i Patriotycznej.

Mając na uwadze setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę przegląd miał patriotyczny charakter. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Rachaniach, Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, Szkoła Podstawowa im. ks. Błażeja Nowosada i KGW w Wożuczynie. Patronat nad imprezą objęli: Starosta Tomaszowski Pan Henryk Karwan, Wójt Gminy Rachanie Roman Miedziak i dziekan Dekanatu Tomaszów Lub. Północ ks. Prałat Czesław Grzyb.

Przegląd nie miał charakteru konkursu. Zespoły z terenu powiatu i dekanatu tomaszowskiego prezentowały piosenki religijne i patriotyczne.

W przeglądzie wzięło udział 13 zespołów:

 1. WESOŁE NUTKI – WOŻUCZYN
 2. MARASE – BEŁŻEC
 3. LEGENDA – WOŻUCZYN
 4. NADZIEJA – RACHANIE
 5. BOROWIANKI – ANTONIÓWKA
 6. PŁOMYK – WOŻUCZYN CUKROWNIA
 7. GLORIA DEI – TYSZOWCE
 8. JAŚMIN – RZEPLIN
 9. BEL CANTO – TYSZOWCE
 10. KALINA – WOŻUCZYN CUKR.
 11. JAWOR – MICHALÓW
 12. KALINA – RUDA WOŁOSKA
 13. PASJA – LUBYCZA KRÓLEWSKA

W przeglądzie uczestniczyli i głos zabrali: Sekretarz Gminy Rachanie Agata Niedziółka, przedstawiciel Starostwa Tomaszowskiego –z-ca Przewodniczącego Rady Powiatu – Teresa Semczyszyn i Proboszcz Parafii Wożuczyn ks. Bogdan Jaworowski.

Tematyka oraz wysoki poziom wykonywanych utworów stworzyły wyjątkowy i niepowtarzalny nastrój.

Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki ufundowane przez Starostę Tomaszowskiego oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Rachanie Romana Miedziaka .

Artyści po zakończeniu koncertu udali się do miejscowej świetlicy na poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wożuczynie.

Stanisław Seńko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!