POWIAT Ruszyła rekrutacja na wolontariuszy Szlachetnej Paczki

Wystartowała rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI.
W tym roku potrzeba ich aż 13 700 w całej Polsce. To rekordowa liczba, największa od 15 lat trwania tych projektu. Także w Rejonie Tomaszów Lubelski można zostać wolontariuszem, na śmiałków czeka 19 miejsc. Kandydaci mogą zgłaszać się do 15 października przez stronę www.superw.pl. Kolejność zgłoszeń ma znaczenie.
SZLACHETNA PACZKA od 15. lat łączy potrzebujących z tymi, którzy chcą ich wesprzeć. Tylko rok temu pomoc otrzymało blisko 21 tys. rodzin, a wartość pomocy przekazanej sięgnęła 54 mln złotych.
Bez wolontariuszy, nie ma Paczki
W ubiegłym roku Paczka połączyła ponad milion Polaków. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie praca SuperW – wolontariuszy, wspomagających Paczkę. Ich rola jest kluczowa.
Wolontariusze Paczki łączą potrzebujących z darczyńcami. Wchodzą do świata biedy – tam, gdzie inni nie chcą, albo boją się wejść. To jedna z ich historii:
Para wolontariuszy przychodzi do domu, w którym mieszka ojciec z 14-letnim synem z wodogłowiem. Siadają, chłopiec ładuje się na kolana dziewczyny, a wolontariusz robi wywiad z ojcem: „Co się stało, że jesteście biedni?”. Byli normalną rodziną, urodziło im się chore dziecko, jego żona odeszła po pół roku. On był inżynierem, ale stracił pracę i zaczęli się degradować społecznie. Wolontariusz zapytał: „Czego potrzebujecie?”. Na co ten mężczyzna się rozpłakał i mówi: „Ja już niczego nie chcę, najważniejsze, że mnie wysłuchaliście”.
Ludzi biednych nikt nie słucha, bo wysłuchanie takich historii to ogromny ciężar. Zresztą wolontariusze po takich wizytach często nie śpią. Ich życie też się zmienia, 79 proc. z nich uważa, że Paczka to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.
Wolontariat, który rozwija
Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo. Bo wolontariat w Paczce nie jest poświęcaniem się, tylko jest rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji, w tym biznesowych – podkreśla ks. Stryczek. – To jest taki wolontariat jak Harvard, czyli jak go skończysz, to po nim jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy – dodaje.
Również sami wolontariusze potwierdzają, że udział w Paczce, nauczył ich m.in. planowania, dobrej organizacji pracy, komunikatywności i współpracy z innymi.
Zgłoś się już dziś na stronie www.superw.pl
W razie pytań zapraszam do kontaktu:
Wioleta Malinowska-Beńko, Lider rejonu Tomaszów Lubelski
numer telefonu: 690 433 086
e-mail: wioletamal26@wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!