POWIAT Zdarzenia na drogach. Bilans minionego weekendu

Policjanci tomaszowskiej komendy w ten weekend mieli pełne ręce pracy. Między innymi zatrzymali trzem osobom uprawnienia do kierowania, zatrzymali także trzech rowerzystów, którzy jechali nietrzeźwi. Pod wpływem alkoholu jechał jeden kierujący, który na dodatek nie zatrzymał się do kontroli.

W piątek rano (21 lipca) doszło do zdarzenia drogowego w Tomaszowie Lubelskim na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Leśnej. Kierująca renaultem 48-letnia mieszkanka gm. Krynice nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. W wyniku czego doszło do zderzenia z citroenem, którym jechała 51-letnia mieszkanka gm. Tomaszów Lubelski. Obie kobiety zostały przewiezione karetką do szpitala, gdzie zostały na obserwacji. Panie były trzeźwe. Kierująca, która wymusiła pierwszeństwo straciła prawo jazdy.

Do podobnego w skutkach zdarzenia doszło późnym wieczorem w sobotę. 19-letni mieszkaniec Tomaszowa nie dostosował się do znaku B-20 „STOP”, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu audi, 27-letniemu mieszkańcowi gm. Tomaszów Lubelski. 19-latek swoim nissanem przewoził jeszcze dwoje znajomych, i dlatego też, w związku z rażącym naruszeniem przepisów Ruchu Drogowego oraz narażeniem na zagrożenie utraty życia i zdrowia swoich pasażerów i osób znajdujących się w drugim pojeździe, zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Obaj kierujący byli trzeźwi. Pasażerka nissana i kierujący audi zostali przewiezieni do szpitala na badania.

Jeszcze w piątek wieczorem Policjanci Posterunku Policji w Tyszowcach zatrzymali kierującego mercedesem do kontroli drogowej. Ponieważ była wyczuwalna woń alkoholu od 64-letniego mieszkańca Lublina funkcjonariusze poprosili mężczyznę aby poddał się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie zaświeciło się na czerwono. W związku z wynikiem pozytywnym policjanci poprosili aby mężczyzna jeszcze raz poddał się badaniu aby stwierdzić ilość promili „w wydechu” – kierujący już się nie zgodził na badanie, dlatego tez został przewieziony do szpitala w celu pobrania krwi do badań. Oczywiście prawo jazdy zostało mu zatrzymane.

W ten sam weekend policjanci zatrzymali trzech kierujących rowerami, dwóch na ternie gminy Tyszowce jeden z nich miał ponad 2 promile drugi niewiele mniej bo ponad promil. Trzeciego rowerzystę zatrzymali policjanci z Suśca i tu wynik też był spory bo 1,6 promila. 22-latek mieszkaniec gm. Susiec wracał po północy do domu, nie spodziewał się spotkania z radiowozem.

Tej samej nocy tj. w niedzielę policjanci z Suśca w miejscowości Ciotusza Nowa używając sygnałów świetlnych próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, ale ten nie zatrzymał się. Funkcjonariusze udali się za nim, po około 4 km w miejscowości Łasochy zatrzymał się. 19-letni mężczyzna był trzeźwy, nie umiał racjonalnie wytłumaczyć dlaczego nie zatrzymał się za pierwszym razem.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!