RACHANIE Panie z KGW na wycieczce

13 maja 2017 oku. odbyła się wycieczka do Janowca i Kazimierza Dolnego, zorganizowana przez Romana Miedziaka – wójta gminy Rachanie, dla członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. W wycieczce uczestniczyły zatem panie z Rachań, Józefówki, Źwiartówka, Pawłówki, Siemierza, Michalowa, Wożuczyna Cukrowni, Wożuczyna i Siemnic.
Uczestnicy (bo z paniami z KGW był też wójt) zwiedzili XVII w. zamek w Janowcu i mały skansen przy zamku, w tym XVIII w. dwór szlachecki wraz z wyposażeniem z epoki. Poznali historie obiektów i ciekawostki z nimi związane. Z Janowca ciuchcia zawiozła grupę na przystań, gdzie dalsza podróż do Kazimierza odbyła się statkiem.
W Kazimierzu uczestnicy zwiedzili Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej na Wietrznej Górze, rynek z pięknymi kamieniczkami braci Przybyłów, zamek Kazimierza Wielkiego i basztę, Górę Trzech Krzyży oraz farę. Był też wspólny obiad, głaskanie kazimierskiego psa na szczęście i czas wolny na zakup kazimierskich kogutów i wytworów rękodzieła ludowego. Dodatkową atrakcją był godzinny przejazd po Kazimierzu melexami i zwiedzanie obiektów oddalonych od rynku, np. XVII w. chałupy Niezabitowskich, słynnego wąwozu Korzeniowy Dół oraz Ściany Płaczu – pomnika na kirkucie. Pogoda dopisała, wszyscy wracali zadowoleni z wycieczki, pomimo bólu nóg od dużej ilości przebytych schodów. Przewodnikiem wycieczki była Barbara Typek.
Udział w wycieczce pozwolił paniom nie tylko poznać jeden z najsłynniejszych zakątków Polski – jego walory historyczne, przyrodnicze, kulturowe, ale przede wszystkim dał możliwość integracji i relaksu członkiniom Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, które które właśnie szykują się do dużych imprez na terenie gminy.
Na koniec wycieczki panie z KGW serdecznie podziękowały brawami panu wójtowi za organizację wycieczki i poprosiły o kolejną!

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!