RYBNICA Nietrzeźwy budowlaniec spadł z rusztowania

Tomaszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku przy pracy, do którego doszło na budowie w Rybnicy (gm. Susiec). 58-letni mężczyzna spadł z wysokości kilku metrów. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że mężczyzna był nietrzeźwy.

Wczoraj dyżurny tomaszowskiej komendy o godz. 13.40, otrzymał zgłoszenie o wypadku przy pracy. Do zdarzenie doszło na budowie w miejscowości Rybnica. Mundurowi na miejsce przyjechali jako pierwsi i opatrzyli ranę budowlańca, który odzyskał przytomność przed ich przyjazdem. Policjanci na miejscu ustalili, że 58-letni mężczyzna, który wykonywał prace, spadł z wysokości około 5 metrów na posadzkę. Ponieważ było czuć od niego alkohol funkcjonariusze zbadali jego stan trzeźwości i okazało się, że jest nietrzeźwy. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Na terenie budowy oprócz rannego znajdowało się jeszcze 5 pracowników z czego 3 było nietrzeźwych. Panowie mieli od 0,8 do 2,5 promila w alkoholu w organizmie. Mężczyźni tłumaczyli funkcjonariuszom, że wypili po piwku do śniadania.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku. Apelują przy tym o zachowanie ostrożności przy wykonywaniu wszelkich prac na wysokości. Chwila nieuwagi czy też naruszenie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy mogą doprowadzić do tragedii.

mat. Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!