SPORT Bieg z przeszkodami (zaproszenie)

4RUN to najnowszy wśród, popularnych ostatnio w Polsce, biegów z przeszkodami. Dlaczego tak bardzo intryguje nas Bieg4Żywiołów? I co, tak naprawdę sprawia, że ten właśnie event, owiany tyloma tajemnicami, pretenduje do miana najatrakcyjniejszego biegu w kraju? Na te i inne pytania, postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.
Pomysł na organizację biegu, wziął się z fascynacji niepowtarzalnymi i ekstremalnymi formami aktywności. Organizatorzy nie chcą ograniczać się do brania udziału, w tego typu eventach, ale  chcą je również je współtworzyć. Efektem pasji, zmixowanej z pozytywną energią i czerpaniem radości z życia jest 4RUN Bieg 4 Żywiołów. Impreza sportowa, składająca się 4 różnych biegów, każdy z nich, inspirowany innym żywiołem – Bieg Ziemi (20 maja 2017, Warszawa), Bieg Wody (17 czerwca, 2017, Ustka), Bieg Powietrza (5 sierpnia, 2017, Poznań) i Bieg Ognia (9. Września 2017, Warszawa)
4RUN, to zupełnie nowe wyzwanie, nowe atrakcje i nowe spojrzenie na biegi ekstremalne….
A wyróżnia je przede wszystkim fakt, że naturalne ukształtowanie terenu, nie jest klasyfikowane, jako przeszkoda. Na każdym z czterech biegów, wszystkie przeszkody są budowane – zaprojektowane przez nas, a na odcinkach trasy – ok 7 kilometrowych, jest ich aż 50. – to największa liczba, na tym dystansie, w Polsce.  Ponadto, każdy bieg, odwołuje się do innego żywiołu – Bieg Ziemi, Wody, Powietrza i Ognia. Wszystkie  – Większość przeszkód, zatem, są ściśle powiązane z tematyką imprezy. Ścianki, opony i zasieki, oczywiście też będą, jednak, my mamy pomysły również na zupełnie nowe przeszkody. Gwarancją jakości  biegów jest przynależność do przynależność do OCR Polska i OCR TOP Liga. Ponadto, my nie wprowadziliśmy fali Elite, w naszym biegu są za to odcinki specjalne, do wyboru, dla każdego biegającego, to Ty decydujesz, jak chcesz pobiec. Jeśli chcesz powalczyć o pozycje medalowe i zdobywać punktu w OCR, pokonujesz te odcinki, jeśli biegniesz bardziej rekreacyjnie – sam wybierasz trasę. Dodatkowo, jako jedyni wprowadziliśmy zupełnie nową klasyfikację grupową – występuje u nas podział grup na męskie, żeńskie i mieszane. Każda z tych grup, ma szansę na medale, w swojej kategorii.
Dlaczego w 4 miejscach w Polsce….?
Organizatorzy patrzą bardzo szeroko, na zainteresowanie biegami i nie chcą ograniczać się wyłącznie do Stolicy. Chcą dać szansę każdemu biegaczowi, na podjęcie wyzwania. W różnych miejscach w Polsce, aktywnie działają grupy sportowe, te imprezy są również dla nich, ponadto, brane są pod uwagę warunki, adekwatne do tematyki biegów – stąd na Bieg Powietrza, wybrano lotnisko pod Poznaniem, a na Bieg Wody – bunkry w Ustce.
Biegacze na tor!! A rodzina i przyjaciele – do miasteczka eventowego!
Dokoła biegu, powstaje całe miasteczko eventowe, którego rolą jest zapewnienie rozrywki, wszystkim osobom towarzyszącym biegaczom. Zorganizowana będzie strefa gastronomiczna, strefa chillout, oraz bezpłatna strefa animacyjna dla dzieci, w której można dziecko bezpiecznie pozostawić, pod profesjonalną opieką animatorów; oczywiście opieka medyczna również, o tylko niektóre atrakcje, które przygotowaliśmy. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie i będzie mógł spędzić fantastycznie czas, w doskonałej atmosferze! A dzieci, będą mogły zmierzyć się ze swoimi słabościami na Biegu 4RUN Kids. Jest to, próba zaszczepienia pasji do biegania, już u najmłodszych. Przy każdym z biegów, wyłączając nocny – Bieg Ziemi, zorganizowany jest bieg dla dzieci. Organizatorzy wierzą, że aktywność fizyczna, ćwiczenia ogólnorozwojowe i pobudzanie zdrowej rywalizacji, korzystnie wpływa, na kształtowanie charakteru u dzieci. Bieg dla dzieci, to trzy tory z przeszkodami, dostosowanymi do wieku, każda grupa wiekowa, będzie miała możliwość wykazania się wśród swoich rówieśników i zdobycia miejsca na podium.
4RUN, to nie tylko ekstremalna przygoda, to starcie z samym sobą. Żywioły symbolizują przeszkody, jakie na co dzień musi pokonać każdy z nas. Uczestnictwo w takiej imprezie wzmacnia poczucie własnej wartości i wiarę we własne siły. Dlatego warto wziąć w niej udziału, choćby po to, by przekonać się, że nie ma rzeczy niemożliwych!
mat. prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!