SPORTTyszowce

SPORTY WALKI MEDALOWY WEKEEND TYSZOWIAN

Ostatni weekend zawodnicy z Tyszowiec mogą zaliczyć do bardzo udanych. W Warszawie podczas Akademickich Mistrzostw Polski Seniorek w Zapasach Kobiet Kinga Darmochwał zdobyła brązowy medal zaś Ewelina Ćmil uplasowała się na wysokim V miejscu. Kinga walczyła w kategorii wagowej do 75 kg zaś Ewelina Ćmil toczyła boje w kategorii wagowej do 53 kg. Obie zawodniczki obecnie studiują, Kinga reprezentuje AWF Katowice zaś Ewelina AWF Białą Podlaskę.
DSC_0022Podczas gdy studenci walczyli w Warszawie, tyszowieccy młodzicy toczyli boje na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Strefy C w Zapasach Klasycznych w Chełmie. W Chełmie startowało ponad 200 zawodników i zawodniczek z województwa lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego. Na najwyższym stopniu podium w kategorii wagowej do 73 kg uplasował się Adam Gardzioła, który nie dał rywalom żadnych szans i wszystkie swoje walki wygrał przez przewagę techniczną. Medal brązowy zdobył w kategorii wagowej do 59 kg Kacper Marcola, zaś na piątym miejscu w tej samej wadze uplasował się Arkadiusz Kochman.

DSC_0028
Trener Daniel Chwastek: bardzo wysoko oceniam sobotni start moich podopiecznych. Cieszy mnie, że Kinga i Ewelina będąc studentkami znalazły czas i przygotowały się do Mistrzostw Polski i pokazały, że wciąż liczą się w kraju. Jeśli chodzi o młodzików to bardzo wysoko oceniam start Adama, który po raz kolejny przywozi z imprezy ogólnopolskiej złoty medal i wszystkie swoje walki wygrywa przed czasem. Do udanych startów trzeba zaliczyć również występ Kacpra i Arkadiusza, którzy pokazali w walce determinację i wolę walki.