SPORTY WALKI Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin

W dniach 20-22 maja 2016 roku odbyły się XXX Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin.
Tym razem turniej odbył się w Warnie w Bułgarii i skupił około sześciuset zawodników i zawodniczek z dwudziestu czterech państw.
W Kadrze Narodowej naszego kraju znalazło się troje reprezentantów Tomaszowa Lubelskiego.
Zawodnicy z Tomaszowskiego Klubu Kyokushin Karate – Adam Soniak, Katarzyna Wójcik i Wiktoria Żółcińska – pod kierunkiem trenera Jerzego Wójcika odwiedzili słynne Złote Piaski i podjęli się rywalizacji sportowej na najwyższym poziomie.
W konkurencji kumite Adam Soniak zajął III miejsce, Katarzyna Wójcik wywalczyła IV miejsce, natomiast Wiktoria Żółcińska uplasowała się na pozycji VII.