SPORTTyszowce

SPORTY WALKI Nie dał rywalom żadnych szans

Z trzema medalami wracają zapaśnicy Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Tyszowce
z Katowic, gdzie odbył się XXIII Międzynarodowy Turniej Barbórkowy w Zapasach.
W Katowicach oprócz zawodników z klubów krajowych walczyli zawodnicy z Litwy, Mołdawii, Węgier, Czech i Słowacji. Turniej jak co roku stał na bardzo wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym.
Tyszowce reprezentowało 9 zawodników, najlepiej spisali się Jakub Antoszewski, Jakub Flak oraz Michał Stawarski.
Jakub Antoszewski nie dał rywalom żadnych szans i wygrał swoje wszystkie pojedynki zdobywając w kategorii wagowej do 100 kg złoty medal. W kategorii wagowej do 38 kg srebrny medal wywalczył Jakub Flak, zaś brązowy medal w kategorii do 73 kg wywalczył Michał Stawarski.

Trener Daniel Chwastek: wysoko oceniam start moich zawodników, na szczególną pochwałę zasługuje tu Jakub Antoszewski. Jakub w ostatnim czasie poczynił bardzo duże postępy, zdobywa regularnie najcenniejsze medale Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski oraz turniejów międzynarodowych.