SPORTY WALKI Ruszyła sekcja zapaśnicza w Tomaszowie Lubelskim

Miejski Klub Sportowy „Pogoń” Tyszowce rozszerza swoją działalność. Oprócz kilkuletniej współpracy z „Agrosem” Zamość teraz tworzy nową sekcję zapaśniczą w Tomaszowie Lubelskim.
– Wszystko zaczęło się jeszcze w wakacje, gdy podczas jednej z imprez plenerowych przed koncertem zespołu „Dżem” zorganizowaliśmy pokaz, a w tym tygodniu byliśmy w Szkole Podstawowej nr 2. Podobne spotkania chcemy zorganizować w pozostałych szkołach w tym mieście, a w hali sportowej Zespołu Szkół nr 4, czyli tak zwanej „Sokolni” rozpoczynamy stałe zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych – mówi trener „Pogoni” Daniel Chwastek. Miejsce treningów nie jest przypadkowe, ponieważ absolwentem ZS 4 jest najlepszy zawodnik „Pogoni” wicemistrz świata oraz wielokrotny mistrz Europy i Polski Jakub Darmochwał. Autorzy pomysłu wierzą, że w jego ślady zechcą pójść jego młodsi koledzy i koleżanki, a także dorośli mieszkańcy miasta czy powiatu tomaszowskiego.

Zajęcia w „Sokolni” będą się odbywać we wtorki i czwartki o 19.00. Ich organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych i podkreślają, że do uprawiania zapasów nie są potrzebne specjalne predyspozycje, a przygodę z tą dyscypliną mogą rozpoczynać już dzieci w wieku przedszkolnym. Ponadto zajęcia są bezpłatne.

Obecnie w „Pogoni” trenuje około 50 zawodniczek i zawodników w wieku od kilku do ponad 20 lat. Systematyczność, ambicja i wytężona praca to nie tylko sposób na rozwijanie czy utrzymanie sprawności i kondycji fizycznej, ale również możliwość podróżowania niemalże po całym świecie. Najlepsi reprezentanci „Pogoni” występowali już, godnie reprezentując kraj i zdobywając czołowe lokaty, nie tylko w wielu europejskich krajach, ale również na matach w Stanach Zjednoczonych czy Japonii. W najbliższy weekend podopieczni Daniela Chwastka jadą do Krakowa, by powalczyć o trofea w Ogólnopolskim Turnieju Zapaśniczym im. Władysława Bajorka.

Szczegółowe informacje na temat sekcji, która powstaje w Tomaszowie Lubelskim można uzyskać podczas wtorkowych i czwartkowych treningów w „Sokolni” albo telefonicznie pod numerem: 606 375 234.

mat. promcyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!