SPORTTyszowce

SPORTY WALKI Tyszowianie na fali

Z dwoma medalami wracają młodzi Tyszowianie z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Strefy C w Zapasach w Stylu Wolnym.

Podczas zawodów, które odbyły się w Połańcu podopieczni trenera Daniela Chwastka wywalczyli dwa medale: złoty i brązowy.
W turnieju wzięło udział prawie 100 zawodników z województw lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.
Na najwyższym stopniu podium stanął – w kategorii wagowej do 44 kilogramów Jakub Flak, srebrny medal zdobył walczący w kategorii wagowej do 41 kg Kewin Materna. Na piątym miejscu został sklasyfikowany Mateusz Kułaj walczący w kategorii wagowej do 38 kg, którego słabszy start można wytłumaczyć problemami zdrowotnymi.
Podczas zawodów w Połańcu wszyscy reprezentowali „Agros” Zamość, z którym współpracują zapaśnicy z Tyszowiec. Ich trener Daniel Chwastek przypomina, że cała trójka już od kilku lat zdobywa trofea na najpoważniejszych turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich, zarówno w zapasach, jak i w sumo. Obecnie jego podopieczni przygotowują się do startu w Mistrzostwach Polski Juniorów w Sumo, które odbędą się w najbliższy weekend w Ropczycach.
Adepci zapasów i sumo z Tyszowiec i okolic, którzy jeszcze zastanawiają się czy nie rozpocząć kariery sportowej albo jak aktywnie spędzić wolny czas, mogą skorzystać z propozycji otwartych treningów. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w hali sportowej miejscowej szkoły podstawowej, a szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać także telefonicznie pod numerem: 606 375 234.