SPORTY WALKI Tyszowianin na Mistrzostwach Świata

Adam Gardzioła w miniony weekend zdobył w Poznaniu Mistrzostwo Polski w Zapasach Klasycznych w kat. wagowej do 80 kg. Dzięki zdobyciu mistrzostwa Tyszowianin będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w lipcu w Chorwacji.

– To ogromny sukces Miejskiego Klubu Sportowego „Pogoń” Tyszowce, w którym Adam codziennie trenuje i Klubu Sportowego „Agros” Zamość, z którym nasz klub współpracuje i który obecnie reprezentuje zawodnik. Mistrzostwa Polski, które zdominował Tyszowianin były rozgrywane w ramach 24. Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych, zorganizowanych przez województwo wielkopolskie. Oprócz zapasów w programie Mistrzostw Polski są jeszcze: badminton, brydż, gimnastyka, judo, piłka siatkowa, skoki na trampolinie, szachy, szermierka, taekwondo, tenis, warcaby.

Trener Daniel Chwastek: złoty medal Adama to jedyny medal złoty, zdobyty podczas mistrzostw dla naszego województwa, to ogromny sukces dla naszego klubu i dla Tyszowiec. Adam jest jednym z naszych najlepszych i najciężej pracujących zawodników. Obecnie Gardzioła przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej w Poznaniu, na którym przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które odbędą się na początku lipca w Chorwacji. Warto dodać, że Adam jest pierwszym Tyszowianinem reprezentującym nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Zapasach. Korzystając z okazji zapraszam wszystkie chętne dzieci na treningi zapaśnicze do Tyszowiec aby mogły pójść w ślady Adama. Proszę również wszystkich chętne firmy i sponsorów o pomoc finansowa lub sprzętowa, dzięki której nasz zawodnik będzie mógł się przygotować do Mistrzostw Świata.

Daniel Chwastek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!