EdukacjaSPORTTyszowce

SPORTY WALKI Udany początek roku szkolnego

Bardzo dobrze rozpoczęli starty w nowym roku szkolnym zapaśnicy i sumocy z Tyszowiec.
Na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Sumo, które odbyły się w ostatni weekend wywalczyli indywidualnie 6 medali i drużynowo tytuł Mistrza Polski Młodzików
w Sumo. Medal złoty zdobył Mateusz Kułaj w kategorii wagowej do 35 kg. Srebrny medal zdobył w kategorii wagowej do 60 kg Szymon Wlaź. Medale brązowe wywalczyli: Jakub Flak 40 kg, Adrian Rudnik 45 kg, Jagoda Gniwek +60 kg, Michał Stawarski +70 kg.
Gdy tyszowieccy sumocy zdobywali w Krotoszynie Drużynowe Mistrzostwo Polski Adam Gardzioła walczył w Radomiu w Międzynarodowym Pucharze Polski Kadetów w Zapasach Klasychnych. Radomski Puchar to jedna z najmocniejszych imprez zapaśniczych w tej grupie wiekowej w kraju. Warto dodaź, że w Pucharze Polski brało udział blisko 200 zawodników
z Polski oraz z Ukrainy, Litwy i Armenii. Adam Gardzioła walczący w kategorii wagowej
 do 85 kg w fazie eliminacyjnej nie dał rywalom żadnych szans, bez problemów awansował do finału i tam wygrał z doświadczonym Litwinem Ignasem Bukauskasem.
Trener Daniel Chwastek: bardzo mnie cieszą udane powakacyjne starty moich podopiecznych. Adam Gardzioła wraca po kontuzji do formy i w wielkim stylu wygrywa jeden z mocniejszych turniejów w kraju. Nasi młodzi sumocy i sumoczki z Tyszowiec również świetnie wypadli w Krotoszynie zdobywając dla KS Agros Zamość Drużynowe Mistrzostwo Polski Młodzików w Sumo. Warto również wspomnieć o Jakubie Antoszewskim, który w tym roku zdobył Mistrzostwo Polski w Zapasach Klasycznych i Mistrzostwo Polski w Zapasach Wolnych a we wrześniu został Mistrzem Polski w Sumo. Jakub zdominował w tym roku wszystkie te trzy dyscypliny w kraju i pokazał, że jest poza zasięgiem rywali.