InfoSPORTTyszowce

SPORTY WALKI Weekend Tyszowian

Miniony weekend przyniósł zawodnikom z Tyszowiec wiele sukcesów i satysfakcji.
Z sukcesem brali udział w trzech turniejach rozgrywanych w Zamościu, Poznaniu i Brzegu Dolnym.
W Zamościu podczas Mistrzostw Polski Juniorek w Zapasach Kobiet Magdalena Radom udowodniła, że wciąż przynależy do krajowej czołówki i zdobył a brązowy medal w kategorii wagowej do 72 kg. Magdalena startowała w najcięższej kategorii wagowej, uległa tylko Natalii Strzałce z Rudy Śląskiej medalistce Mistrzostw Europy i Świata w zapasach.
W Poznaniu podczas XXV Turnieju o Puchar Sobieskiego w Zapasach Klasycznych Jakub Antoszewski w kategorii wagowej do 100 kg zdobył srebrny medal. W turnieju oprócz polskich ekip startowały reprezentacje Węgier, Ukrainy, Łotwy i Litwy. Jakub w swojej kategorii wagowej powalczył najlepiej z wszystkich rodaków ustępując tylko jednym punktem zawodnikowi z Węgier.
W Brzegu Dolnym w rozgrywanym Pucharze Polski Juniorów i Seniorów w Sumo Jakub Darmochwach zdobył w grupie seniorów 2 złote medale w kategoriach do 92 i do 100 kg.
Zaś Kamil Kiryło w grupie Juniorów zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 70 kg i trzecie miejsce w kategorii wagowej do 80 kg.
– Zdobyte w ostatni weekend wyniki kolejny raz udowadniają, że w naszym klubie trenuje bardzo zdolna młodzież. Jestem bardzo zadowolony z ich postawy i zdobytych medali. Wszyscy ci zawodnicy mają na swoim koncie medale Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski. Korzystając z okazji serdecznie zapraszam dzieci i młodzież na treningi zapasów i sumo oraz gorąco zapraszam do współpracy wszystkich sponsorów, którzy chcą pomóc zawodnikom naszego klubu – tel. kontaktowy 606 375 234 – mówi trener Daniel Chwastek.