InfoTomaszów Lubelski

SUMIN Ania Kohn wyróżniona w konkursie

Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu rozstrzygnęła konkurs pn. „Jestem sobie mały miś”. Przyznano siedem równorzędnych nagród.
Do konkursu zgłoszono 80 prac plastycznych. Komisja podkreśla, że ich poziom jest bardzo wysoki.
Siedem równorzędnych nagród przyznano następującym zespołom rodzinnym:
– Marysia i Angelika Gałkowskie z rodzicami Katarzyną i Krzysztofem z Jarosławca, gm. Sitno,
– Krzyś i Natalia Kwiatkowscy z rodzicami Agnieszką i Kamilem oraz babcią Anną z Zamościa,
– Zosia i Ola Leńczuk z rodzicami Anną i Tomaszem z Zamościa,
– Eliza i Izabela Morawskie z rodzicami Anną i Adrianem z Zamościa,
– Hania Rabiega z mamą Sylwią i babcią Józefą z Zamościa,
– Maja Suszek z mamą Moniką z Zamościa,
– Adela Szczech z rodzicami Anną i Karolem z Zamościa.
Jest także wyróżnienie dla osób z naszego powiatu.
Przyznano dwanaście wyróżnień dla rodzinnych zespołów: Zuzia Kliza z mamą Magdaleną i ciocią Justyną (Kolonia Bortatycze, gm. Zamość), Jaś i Krzyś Kuniszyk z rodzicami Aleksandrą i Michałem (Zrąb, gm. Skierbieszów), Ania Kohn z mamą Joanną (Sumin, gm. Tarnawatka) oraz z Zamościa (Ania i Marysia Brogowskie z mamą Małgorzatą, Michał Bukowski z babcią Aliną, Aleksandra Cytawa z mamą Anetą, Idalia i Róża Gołofit z mamą Barbarą, Aleksandra Kłopotowska z mamą Jolantą, Gaja Kondrat z rodzicami Martą i Piotrem, Zuzia Niećko z rodzicami Bożeną i Dariuszem, Madzia Piątek z mamą Joanną, Kornelia Typek z rodzicami Anną i Rafałem).
Uroczysty finał konkursu odbędzie się 4 kwietnia o godz. 16.30 w siedzibie Książnicy Zamojskiej, ul. Kamienna 20 w Zamościu. W programie, oprócz wręczenia nagród i wyróżnień, czytania fragmentów lektury oraz degustacji urodzinowego tortu Misia Uszatka, odbędzie się również wernisaż wystawy prezentującej wszystkie prace jakie napłynęły na konkurs. Ekspozycja trwać będzie do 30 kwietnia.
Konkurs „Jestem sobie mały miś…” zorganizowany został z okazji obchodów 60 rocznicy urodzin Misia Uszatka – bohatera literackiego, wykreowanego przez poetę, twórcę i redaktora czasopism dla dzieci Czesława Janczarskiego. Ideą przedsięwzięcia było wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez rodzinne czytanie książek oraz wspólne tworzenie prac plastycznych (podobizny Uszatka), stąd jego adresatem były całe rodziny – dzieci, rodzice, dziadkowie i inni krewni.
mat. prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *