SUSIEC Dni Samorządu Uczniowskiego

Ostatnie dni przed feriami w susieckiej szkole upłynęły w nastroju zabawy i karnawału.

Ponieważ już wkrótce gimnazja odejdą w zapomnienie, Samorząd Uczniowski oddziałów gimnazjalnych przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Suścu postanowił pozostawić niezapomniane wrażenia. W dniach 24-26 stycznia 2018 roku odbyły się Dni Samorządności, które udowodniły, że szkoła jest miejscem zabawy, radości i nauki. Kolejnym dniom przyświecały hasła, wokół których zaplanowano tematyczne zmagania dwóch roczników gimnazjum.
W pierwszym dniu kolorowo przebrani uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością baśni i dobranocek, ale również umiejętnością śpiewania przebojów dziecięcych, malowania kolorowanek i tańcem ,,Kaczuszek”. Najwięcej emocji dostarczył zebranym wyścig do magicznego świata wymagający od uczestników zmiany ubrania. W konkursie strojów baśniowych bezkonkurencyjny okazał się Jakub Tokarski, który niczym Fred Flinstone wywijał po parkiecie ze swoją pomarańczową maczugą. Piękną bajkową miss została Aleksandra Rybka, która jako Smerfetka urzekła jury wyjątkowym błękitem.
Drugi dzień, a właściwie wieczór, upłynął pod hasłem ,,Francja – elegancja”. Uczniowie przybyli pod krawatem albo w muszce, dziewczyny prosto od fryzjera – w wystrzałowych kieckach i szpilkach. W szkole zapanował szyk, elegancja, po prostu Francja! Jak przystało na prawdziwy bal, zabawę rozpoczęto polonezem. Potem był walc, tango i ulubiony taniec gimnazjalistów – ,,Belgijka”. Królem Balu 2018 został Tomasz Hałasa, a Królową – Emilia Obirek.
,, Wsi spokojna, wsi wesoła” to hasło trzeciego dnia samorządności. Przez godzinę trwała zażarta rywalizacja pomiędzy uczniami. Zostali oni solidnie przepytani ze znajomości zbóż, sprzętu rolniczego, a także ludowej tradycji i polskich przysłów. Musieli rzucać beretem, zjeść lewitujące jabłka oraz tańczyć krakowiaka na ograniczonej przestrzeni. Na zakończenie polscy rolnicy wyjechali w daleką podróż do Meksyku. W dniu wsi najlepsi: Wiktoria Pogudz i Patryk Ciećko, zostali uhonorowani butelką mleka, a uczestnicy zmagań – zdrowymi warzywami.
Społeczność gimnazjum w doskonałych humorach zakończyła pierwszy semestr roku szkolnego 2017/2018.

mat. prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!