SUSIEC Minister Błaszczak otworzył posterunek policji

W Suścu uroczyście otwarto posterunek policji.
W obecności Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusza Błaszczaka, Komendanta Głównego Policji – nadinsp. dra Jarosława Szymczyka, Wojewody Lubelskiego – Przemysława Czarnka, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie – insp. Pawła Dobrodzieja, przedstawicieli władz samorządowych, kadry kierowniczej garnizonu lubelskiego oraz mieszkańców Suśca otworzono Posterunek Policji.
Przybyłych na uroczystość gości powitał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie – insp. Paweł Dobrodziej.
To kolejny w Polsce, a pierwszy na Lubelszczyźnie posterunek, który powstał po sygnałach płynących od władz samorządowych oraz lokalnej społeczności. Postulaty te pojawiły się podczas konsultacji i debat społecznych, jakie na początku roku odbyły się także na Lubelszczyźnie.
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusz Błaszczak  przekazał kierownikowi Posterunku klucz symbolizujący otwarcie jednostki.
-„Posterunek Policji to miejsce, do którego mieszkańcy mogą przyjść i zgłosić uwagi, które dotyczą ich miejsca zamieszkania”– powiedział w swoim wystąpieniu minister Błaszczak.
„Oprócz przywracania zlikwidowanych posterunków realizujemy również inne programy”. Minister przypomniał, że w całej Polsce wprowadzona zostanie Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To program ciągłych konsultacji społecznych, przez Internet każdy może wskazać zagrożenia, które odczuwa. Wdrażany jest również program „Dzielnicowy Bliżej Nas.”
Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk podkreślił, że na mapie naszego kraju przybywa jeszcze jeden punkt, w którym funkcjonowała będzie jednostka Policji.  „Chciałbym zapewnić, że Polska Policja każdego dnia będzie coraz bliżej ludzi”.
Wojewoda Lubelski – Przemysław Czarnek podkreślił, że woj. lubelskie jest jednym z najbezpieczniejszych województw w Polsce, tak wynika ze statystyk. „Jest to z pewnością efektem znakomitego działania i pracy funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej i innych służb. „Cieszę się, że ten posterunek otwierany jest właśnie tutaj, w miejscowości turystycznej” – dodał.
W Posterunku Policji w Suścu służbę pełnić będzie 6 policjantów. Jednostka swoim zasięgiem będzie obejmowała całą gm. Susiec położoną na Roztoczu.  Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce. Liczy 21 sołectw zamieszkałych przez 8 tysięcy mieszkańców.
mat. KPP w TL

blaszczak1 blaszczak2
Minister Błaszczka było obecny ponadto na przejściu granicznym w Hrebennem (gm. Lubycza Królewska), zwiedzał Muzeum Pożarnictwa w Oseredku (gm. Susiec) tam uhonorował odznaczeniami „Młody Bohater” 14-letnią Kingę i 12-letniego Szymona.
Następnie minister Błaszczak udał się na spotkanie z mieszkańcami Tomaszowa Lubelskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!