SUSIEC Zaduszki strażackie

4 listopada 2017 roku (w pierwszą sobotę po Wszystkich Świętych ) w kościele p.w. św. Jana Nepomucena w Suścu odbyły się Powiatowe Zaduszki Strażackie.
Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej, sprawowanej w intencji zmarłych strażaków, przewodniczył ks. Stanisław Szałański– kapelan powiatowy strażaków, ks. Andrzej Niedużak – proboszcz parafii i ks. Piotr Grzechnik – wikariusz parafii.
W mszy św. uczestniczył Jan Kowalczyk – starosta tomaszowski, bryg. Andrzej Mandziuk – Komendant Powiatowy PSP w Tomaszowie Lubelskim burmistrzowie i wójtowie poszczególnych gmin wraz z delegacjami strażaków, oraz emeryci KP PSP w Tomaszowie Lub. Na początku mszy św. odczytano listę wypominkową ze 161 nazwiskami strażaków ochotników i Państwowej Straży Pożarnej zmarłych w ostatnich latach.
Następnie delegacje poszczególnych gmin i goście zaproszeni udali się do Muzeum Pożarnictwa w Oseredku. Po oficjalnym powitaniu gości przez Zbigniewa Naklickiego – wójta gminy Susiec strażacy zwiedzili wystawę poświęconą zmarłym strażakom zasłużonym dla powiatu tomaszowskiego pt. „ Chwała tym, którzy odeszli na wieczną służbę…”. Wystawa ma na celu utrwalenie pamięci oraz wspomnienie druhów.
Strażacy oraz goście uczestniczący w Zaduszkach Strażackich podkreślili jednoznacznie, że pamięć i modlitwa za tych, co odeszli na wieczną służbę do Pana jest najlepszym podziękowaniem i hołdem.

mat. Muzeum Pożarnictwa w Oseredku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!