SUSIEC/HOLANDIA Młoda kobieta uwolniona

Dzięki szybkiej reakcji tomaszowskich policjantów i międzynarodowej współpracy policyjnych służb młoda kobieta została uwolniona z rąk mężczyzny, który miał ją zatrudnić. 28-latka na początku lutego wyjechała do Holandii w celu zarobkowym. Po kilku dniach okazało się, że pracodawca zabrał jej dokumenty i pozbawił wolności. Kobiecie na szczęście udało się poinformować rodzinę o miejscu przebywania. Jeszcze tego samego dnia została uwolniona przez holenderskich stróżów prawa, a sprawca został zatrzymany.
W piątek w godzinach rannych do mieszkanki gm. Susiec zadzwoniła córka prosząc o pomoc. Z relacji roztrzęsionej 28-latki wynikało, że jest przetrzymywana przez swojego pracodawcę, który nie chce jej uwolnić.
Młoda kobieta 5 lutego b.r. wyjechała do Holandii w celu zarobkowym. Kilka dni później w porze nocnej powiadomiła rodzinę w Polsce, że  została pozbawiona wolności.  Zrozpaczona kobieta prosiła by powiadomić policję.  Jak mówiła, mężczyzna, u którego miała podjąć pracę, zabrał jej ubrania, dokumenty i telefon i przetrzymuje ją w zamkniętym pokoju.  Udało jej się na szczęście smsem wysłać  adres, pod którym się znajduje.
Matka kobiety zgłosiła się do tomaszowskiej komendy prosząc o pomoc. Natychmiast tomaszowscy policjanci o zdarzeniu powiadomili dyżurnego Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. Jeszcze tego samego dnia 28-latka została uwolniona, zaś sprawca został zatrzymany przez holenderską Policję. Kobiecie nie zagraża już niebezpieczeństwo.
W związku powyższym zdarzeniem  Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wyjazdów za pracą:
sprawdź czy praca jest legalna
poinformuj rodzinę, gdzie wyjeżdżasz
przeczytaj dokładnie dokumenty, które podpisujesz
sprawdź pośrednika pracy
upewnij się, że pracodawca istnieje
dowiedz się jak najwięcej od pośrednika
mat. KPP w TL

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!