SZACHY X Puchar Roztocza

8 października 2016 roku w Szkoły Podstawowej nr 2 został rozegrany jubileuszowy X Puchar Roztocza – międzynarodowy turniej szachowy dla dzieci i młodzieży. Organizatorami turnieju byli trenerzy Elżbieta i Ryszard Żądłowie, klub UKS Gim Dwójka i rodzice szachistów.
Do zmagań przy szachownicach usiadło 171 osób w wieku od 5 do osiemnastu lat z Polski i Ukrainy.
Wśród uczniów gimnazjum nr 2 w pierwszych klasach pojawili się nowi, utalentowani szachiści. Wśród juniorek do lat 12 zwyciężyła Justyna Łukasiewicz, uczennica kl. I c.
W grupie dziewcząt do lat 15 wygrała Dominika Borek z II c. Na piątym miejscu uplasowała się Iga Wawryszczuk z II a, ósma była Ada Macioch z I c, dziewiąta
Alicja Puźniak z I d, a dwunasta Ania Kamińska z I c.
W kategorii chłopców do lat 15 drugie miejsce wywalczył Kamil Cisek z I c, piąte Tomasz Konopka z II c, a siódme Paweł Charachajczuk też z II c.
mat. UKS Gim Dwójka

Komentarzy na temat “SZACHY X Puchar Roztocza

  • Październik 12, 2016 at 3:50 pm
    Permalink

    Proszę mi tylko powiedzieć kto „mądry” opisuje sukcesy dzieci tak wybiórczo: pierwsze miejsce, piąte i ósme??? Jak powinny się czuć te dzieci, które zajęły miejsce drugie, trzecie itd? Kto ustalił czyje nazwisko wymienić a czyje pominąć? Młodzież i dzieci w tym wieku są wrażliwe i podatne również na taką motywację jak wskazywanie ich sukcesów publicznie. Ktokolwiek jest autorem tej „notatki”, nie ma pojęcia co robi. Żenada!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!