SZLATYN Dożynki w gminie Jarczów

Każdy, kto ostatnie wakacyjne niedzielne popołudnie zamierza spędzić w domu może liczyć na różne atrakcje przygotowane przez gminę Jarczów podczas Dożynek Gminno – Parafialnych, które odbędą się 1 września w Szlatynie (gm. Jarczów).

Organizatorami dożynek są: Rada Gminy Jarczów, Wójt Gminy Jarczów, Proboszcz Parafii Rzymsko – Katolickiej w Gródku, Sołectwo Szlatyn oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Jarczowie.

– „Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom. Jestem przekonany, że przygotowana przez nas oferta będzie atrakcyjna zarówno dla mieszkańców, jak i wszystkich odwiedzających naszą gminę w tym dniu.” – mówi Wójt Gminy Jarczów Tomasz Tyrka.
– „Gminne święto plonów będzie doskonałą okazją do podsumowania efektów całorocznej pracy rolników. Będzie to czas podziękowań i uhonorowań za trud pracy na roli oraz czas refleksji nad tym, jak ważne jest rolnictwo i polska wieś” – dodaje Wójt Gminy Jarczów Tomasz Tyrka.
Wśród atrakcji przewidziano występy gminnych zespołów śpiewaczych, „Kapeli Bełżeckiej”, zespołów „Tamburino” i „Gdzie diabeł nie może” oraz zabawę taneczną z zespołem „BRAVO”. Dodatkowo każdy będzie mógł skosztować specjałów lokalnej kuchni przygotowanych przez działające w gminie Koła Gospodyń Wiejskich, oraz grochówki strażackiej przygotowanej przez druhów strażaków z Jarczowa.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do gminy Jarczów.

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!