TARNAWATKA TARTAK Zaatakował współpasażera nożem

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 50-latka, który podczas jazdy kursowym autokarem na trasie Kolomyja-Poznań zaatakował jednego z pasażerów nożem. W chwili zdarzenia miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. 50 latek trzeźwieje teraz w policyjnym areszcie.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Tarnawatka Tartak. Wracający do domu po służbie policjant z tomaszowskiej komendy zauważył wybiegającego na ulicę mężczyznę. Ten wzywał pomocy, miał zakrwawioną rękę. Kiedy policjant zatrzymał się obcokrajowiec zaczął chaotycznie tłumaczyć co się stało. Z jego relacji wynikało, że potrzebna jest pomoc lekarska. Funkcjonariusz natychmiast powiadomił dyżurnego tomaszowskiej komendy, który wezwał karetkę.

Jak ustalili policjanci jeden z mężczyzn podróżujący autokarem relacji Kołomyja-Poznań spał. W pewnym momencie zerwał się z siedzenia i zaatakował innego pasażera nożem. Na szczęście mężczyzna został szybko obezwładniony. Podczas próby obezwładniania napastnika obrażenia odniosły jeszcze dwie osoby. Na szczęście żadnej z pokrzywdzonych osób nie grozi niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia.

50-latek podróżował sam. Sprawca tłumaczył się, że nie wie dlaczego to zrobił, był nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w areszcie. Zostały również przeprowadzone oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchani świadkowie znajdujący się w autokarze.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!