TARNAWATKA Znany jest skład Rady Gminy

Chociaż wybory samorządowe odbędą się dopiero w niedzielę 21 października 2018 roku znamy już skład nowej Rady Gminy Tarnawatka. Taka sytuacja zdarza się w naszej gminie po raz pierwszy, a w obecnych wyborach najprawdopodobniej jedyny w całej Polsce!

Dlaczego tak się stało? Otóż do wszystkich 15 okręgów wyborczych zgłoszono tylko po jednym kandydacie. Pomimo wyznaczenia dodatkowego terminu, żaden z komitetów wyborczych nie skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i nie zgłosił kandydatów na radnych. W tej sytuacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Wyborczego, Gminna Komisja Wyborcza w Tarnawatce podjęła uchwałę o tym, że w wyborach do Rady Gminy Tarnawatka wybory nie będą przeprowadzone, a za wybranych na radnych uznała kandydatów zgłoszonych przez Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Tarnawatka.

Radnymi zostali: Stanisław Kopczyński, Janusz Najda, Krzysztof Stefaniak w Tarnawatce; Kazimiera Mańdziuk, Jan Machlarz, Ryszard Malec w Tarnawatce-Tartaku; Ryszard Litwińczuk w Pańkowie; Stanisław Urbański i Leszek Kamiński w Wieprzowie; Mariusz Matwiejszyn w Tyminie; Jan Mazurek w Hucie Tarnawackiej; Krzysztof Kołodziej w Paucznem i Podhuciu; Maria Michałuszko w Kunówce i Suminie; Jarosław Piasecki w Niemirówku-Kolonii i Mirosława Kołtun w Niemirówku i Klocówce.

Jedynym kandydatem na wójta jest Piotr Pasieczny. W tym przypadku głosowanie będzie konieczne, a głosować będziemy tylko na „TAK” lub „NIE”.

mat. UG w Tarnawatce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!