TELATYN Spotkanie opłatkowe

16 grudnia 2016 roku na placu przy Urzędzie Gminy Telatyn odbyło się Spotkanie Opłatkowe, podczas którego mieszkańcy Gminy Telatyn mieli okazję podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczne.
Do Telatyna przyjechał również Święty Mikołaj, miał dla wszystkich słodkie upominki – pierniczki świąteczne, które przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz upominki świąteczne przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Telatynie. Panie z aktywnie działających na terenie Gminy Telatyn Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały również Kiermasz Świąteczny, gdzie można było zakupić zarówno rękodzieło świątecznie – coś unikatowego i niepowtarzalnego jak również pyszne ciasta świąteczne.
W klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła wszystkich Eliza Romańczuk – uczennica Gimnazjum w Telatynie, która zaśpiewała dla wszystkich Pastorałkę z repertuaru zespołu Czerwone Gitary ,,Jest taki dzień”. Na wspólne świętowanie przybyli także kolędnicy, którzy uroczyście powitali Gospodynię miejsca – panią Wójt Elżbietę Stąsiek-Witkowską. W rolę kolędników wcielili się uczniowie ze szkół: Szkoły Podstawowej w Telatynie, Szkoły Podstawowej w Poturzynie oraz Szkoły Podstawowej w Żulicach. Kolędnicy za swoje śpiewanie otrzymali słodycze od pani Wójt. W dalszej części spotkania, w blasku zimnych ogni wszyscy obecni zaśpiewali jedną z najpiękniejszych polskich kolęd – ,,Cichą noc” a następnie Harcerze z 19 DH Modrzewie im. 12 Pułku Ułanów Podolskich w Telatynie wraz z opiekunem Henrykiem Szarugą na ręce pani Wójt przekazali światełko Betlejemskie. Po odczytaniu Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, życzenia świąteczne w formie wiersza złożyła Wójt Gminy Telatyn Elżbieta Stąsiek-Witkowska. Życzenia dla pracowników Urzędu Gminy oraz wszystkich mieszkańców przekazała również Dyrektor Szkoły Podstawowej w Poturzynie pani Maria Kołodziej oraz Dyrektor Gimnazjum pani Barbara Wójcik. Po życzeniach rozdano Opłatki i nastąpił wzruszający i piękny moment składania sobie życzeń. Zapanowała miła i serdeczna atmosfera, była to wyjątkowa chwila spotkania.
Na zakończenie wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek świąteczny – tradycyjną kapustę z grochem i grzybami.
mat. UG w Telatynie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!