TOMASZÓW Akcja „BEZPIECZNY ROWERZYSTA”

Działania pod nazwą „BEZPIECZNY ROWERZYSTA” mają na celu poprawę bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym poprzez reagowanie na wykroczenia popełniane przez kierujących rowerami. Taką akcję przeprowadzili wczoraj policjanci tomaszowskiego ruchu drogowego.

Akcja „BEZPIECZNY ROWERZYSTA” ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu tomaszowskiego głównie w Tomaszowie Lubelskim poprzez zdecydowane działania zmierzające do reagowania na nieprawidłowe zachowania rowerzystów. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zwracali uwagę na zachowania rowerzystów w szczególności dotyczących przestrzegania takich przepisów jak: korzystania z chodnika, przejeżdżania przejść dla pieszych, jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy, przewożenia innych osób na rowerze, wyposażenia technicznego rowerów oraz wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami mechanicznymi w stosunku do rowerzystów.

Rower to najpopularniejszy pojazd na świecie. Jest ekonomiczny, ekologiczny i bardzo modny. Nic więc dziwnego, że liczba jego zwolenników stale rośnie. W mniejszych miejscowościach gdy tylko warunki pogodowe na to pozwalają rower jest w użytkowaniu przez cały rok.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!