TOMASZÓW Bomba w Biedronce? To był fałszywy alarm. Winni mieszkańcy gminy Rachanie

Od pewnego czasu w całym kraju odnotowywane są alarmy bombowe. Wczoraj około południa alarm ogłoszono w sklepie Biedronka przy ulicy Łaszczowieckiej.

Powodem wczorajszego alarmu bombowego w Tomaszowie Lubelskim był pozostawiony na półce sklepowej przedmiot przypominający ładunek wybuchowy. Kierownik obiektu zaalarmował służby i zarządził ewakuację. Dzięki szybkiej interwencji policji ustalono, że to nie ładunek wybuchowy tylko część dziecięcej zabawki. Sprawcami nieodpowiedzialnego żartu okazali się trzej mieszkańcy gminy Rachanie w wieku 17, 21 i 24 lat.

Dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał informacje, że na terenie miasta w jednym z dyskontów zauważono podejrzanie wyglądający przedmiot z świecącym diodami, który wyglądem przypomina ładunek wybuchowy.

   Na miejsce przybyli policjanci, w tym specjalny oddział antyterrorystyczny oraz straż pożarna, pogotowi gazowe, energetyczne i zespół ratownictwa medycznego. Przeprowadzono ewakuację klientów i pracowników dyskontu, a także osób przebywających w przyległych budynkach.

   Gdy funkcjonariusze przystąpili do sprawdzania podejrzanego pakunku oraz jego zawartości, ustalono, że przedmiot nie ma nic wspólnego z „bombą”. Była to część zabawki, którą można zakupić w dyskoncie. Dzięki szybkiej interwencji policji ustalono również sprawców „bombowego żartu”. To trzech mieszkańców gminy Rachanie w wieku 17, 21 i 24 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Dziś zostaną doprowadzeniu do prokuratury.

mat. KPP w TL

Na miejscu pracowała Straż Pożarna, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, Pogotowie Gazowe, Pogotowie Energetyczne. Specjalnie do tych działań ściągnięto antyterrorystów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Konieczna była ewakuacja osób znajdujących się w sklepie, pobliskich halach oraz na stacji paliw.

fot. policja


fot. OSP Majdan Górny

fot. OSP Majdan Górny

fot. OSP Majdan Górny

fot. OSP Majdan Górny

fot. OSP Majdan Górny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!