TOMASZÓW Co nowego w „Jedyneczce”?

Moc atrakcji, wrażeń i niespodzianek to dalszy ciąg tego wszystkiego, co wydarzyło się w semestrze pierwszym roku 2018/2019 w Przedszkolu Samorządowym nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim.

My nie zwalniamy tempa i dynamicznie wchodzimy w drugie półrocze. A oto, co nas czeka:
Witaj Wiosno” – uroczystość, podczas której główna bohaterka wywołana okrzykami przedszkolaków z pewnością zagości aż do czerwca. Tanecznym krokiem zarekomendujemy ideę Koncertu Charytatywnego „Otwórzmy przed nimi życie” w Tomaszowskim Domu Kultury organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną KOŁO w Tomaszowie Lubelskim. Majowy udział w przemarszu z okazji Dnia Godności Osób z Upośledzeniem Intelektualnym dodatkowo potwierdzi ideę współpracy, wsparcia i integracji.
Z radością czekamy na rodziców, którzy odwiedzą nas w czasie zajęć otwartych, by zobaczyć jak ich pociechy pracują na tle grupy w różnych aktywnościach, a także podczas języka angielskiego czy warsztatów logopedycznych.
Czytanie i słuchanie – kształcą, poruszają wyobraźnię, dlatego zachęcamy do czynnego udziału w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” i zapraszamy rodziców, babcie, dziadków, rodzeństwo, uczniów oraz innych chętnych. Kwietniowe misterium Zmartwychwstania Pańskiego wprowadzi całe przedszkole w nastrój świąt, zadumy i radości, która towarzyszyć będzie w czasie tych właściwych. Wszystkich zainteresowanych zaprosimy na kiermasz wielkanocny, na którym prace zachwycą barwą, formą i pomysłem.
W maju zerówkowicze zostaną „Małymi patriotami” i uroczyście dopełnią aktu przynależności, by następnie spotkać się z dzielnymi strażakami w remizie OSP. Zobaczymy się również na kiermaszu ekologicznym wspierając artystycznie idee proekologiczne.
Konkursy, konkursy i… nagrody – mamy nadzieję – na stroik, kartkę i ozdobę wielkanocną wykonaną przez dzieci i rodziców, wielkanocny organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tomaszowie Lubelskim, Przedszkolny i Międzyprzedszkolny Przegląd twórczości Jana Brzechwy w ramach akcji Brzechwolandia – literacki, plastyczny, międzygrupowy z języka angielskiego, a także czytelniczy „Pięknie czytam” czy matematyczny „Już liczę”. Z pewnością zaprosimy utalentowanych przedszkolaków do udziału w IX Przeglądzie Piosenki Angielskiej w Lublinie. Za wszystkich trzymamy kciuki!
Ponadto dzieci wezmą udział w projektach: „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, „Czyste powietrze wokół nas”, Akademii Aquafresh, kontynuacji doradztwa zawodowego i zajęć profilowanych czy „Urodzinowego zawrotu głowy”. Będzie z nami głośno za sprawą cyklicznych audycji radiowych w Katolickim Radiu Zamość. Brawo!
Aby ułatwić i przybliżyć przedszkolakom wizję bycia uczniami – wybiorą się do szkół podstawowych na terenie miasta, aby poznać drogę do szkoły, budynek, rozkład pomieszczeń czy wziąć udział w pierwszej lekcji. Milusińscy wyruszą również do szkoły muzycznej, a kto wie – zainspirowani – zapragną być jej uczniami. Powodzenia! „Dzień Dziecięcych Radości” zjednoczy całą brać na placu przedszkola, by żywiołowo i wesoło celebrować Dzień Dziecka, bo wyjazd do Wioski Indiańskiej czeka.
Jedynkowe talenty” już szykują się na swój dzień, by w całej krasie zaprezentować umiejętności z języka angielskiego, rytmiki, żonglerki oraz zajęć profilowanych. „Mamusiu, tatusiu kocham Was” to kolejne spotkanie, które podkreśli wagę relacji dziecko – rodzice oraz, oczywiście, integracji wewnątrzgrupowej.
W marcu podczas Apelu Jedyneczki wybierzemy się do „Chatki bajek”. Jakie postaci spotkamy? – Niespodzianka. Następnie „Majowa łąka” zachwyci zgromadzonych barwą kolorów, zwierząt i przygód, tych, co o przyrodzie wiedzą wszystko. „Lato czeka” – uroczystość, która zwieńczy i podsumuje kilkuletni czas spędzony w „Jedyneczce” dzieci 6-letnich. Oj, łza się zakręci w oku….
Na razie jednak cieszmy się wspólną obecnością i wspaniałymi perspektywami, tego, co przed nami…
Ewelina Pleskacz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!