TOMASZÓW „Czerwcowo – maciusiowo”

Jak ten czas pędzi… Tak niedawno styczeń, luty, a dziś już czerwiec…. Gorąco nie tylko w pogodzie, ale również w przedszkolu – Niepublicznym Przedszkolu Językowo-Artystycznym „Król Maciuś Pierwszy” w Tomaszowie Lubelskim. Oj, działo się, działo. Czerwiec rozpoczął Międzynarodowy Dzień Dziecka, który przedszkolacy spędzili atrakcyjnie i radośnie. Zaskakujący występ cyrku „Focus” z Zamościa wprawił małych widzów w niemały zachwyt, który towarzyszył dzieciom jeszcze przez kilka dni. Ileż było pytań i zastanowienia, jak z jednej piłeczki powstaną nagle cztery lub jak wyczarować królika z kapelusza? Jednak, gdy nagle na scenie pojawił się piesek – niezwykły piesek widownia zawrzała. Zwierzęcy artysta posłusznie i z gracją właściwą sceny przeskakiwał przez obręcze oraz samego pana, który z humorem prawdziwego pierrota zachęcał zwierzaka do zabawy. Brawo, cóż za zgrany duet. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił na cyrkowym rowerze, którego jednak poskromił tylko właściciel – Maniuś. W rytmie skocznej muzyki artystka cyrkowa wprowadziła milusińskich w tajniki żonglerki oraz zabawy z niezliczonymi ilościami obręczy hula – hoop. Oklaskom nie było końca. Tak wdzięczną publiczność schłodziły nieco lody, pizza i wesołe zabawy w grupach.
Upalny nastrój zawładnął całym przedszkolem za sprawą amazońskiej dżungli, której treści zobrazowano w cyklu zajęć „Osiem Cudów Świata”. Barwna dekoracja oddająca urok zielonych płuc świata, tematyka fauny, flory oraz inne ciekawostki przeniosły zgromadzonych w świat nieznany i zachwycający. Bo kto na co dzień ma okazję obserwować muchołówkę? Wspólne zabawy naśladowcze, muzyczno – ruchowe i degustacja owoców prosto z amazońskiej dżungli – mango, ananas, papaja, granat nakreśliły super atrakcję. – Mniam, pysznie i zdrowo! – stwierdziły dzieci.
Kolejne miejsce w ramach zajęć „Ośmiu Cudów Świata” zachęciło przedszkolaków do obejrzenia i zmierzenia się ze sztuką Karate. Tak, tak odwiedziliśmy Japonię. Słynny Kraj Kwitnącej Wiśni ukazał przedszkolakom tożsamą kulturę, obyczaje, nowiny. Slalom z filiżanką zielonej herbaty czy ćwiczenia sprawnościowe z pałeczkami okazały się nie lada wyzwaniem, które z oczywistym zaangażowaniem i radością wykonały dzieci. Zainspirowani tematyką niektórzy zapowiadali domową kolację w japońskim stylu – sushi. Mamy nadzieję, że wyszło smacznie.
Jeszcze tylko odwiedziny rodziców podczas tematycznych zajęciach otwartych, wycieczki grupowe i koniec roku tuż, tuż.
„To były piękne dni….” z radością, ale i widocznym przejęciem dzieci z grup OA i OB uroczyście 22 czerwca żegnali mury maciusiowego królestwa. Ambitny, wzruszający, ale i jednocześnie żartobliwy program artystyczny zwieńczył kilka cudownych lat w przedszkolu.
– Bywajcie, kochane przedszkolaki! Spełniajcie marzenia, bądźcie szczęśliwi i odwiedzajcie młodszych kolegów – jednogłośnie życzyły pozostałe dzieci.
A my ze wszystkimi przedszkolakami widzimy się już we wrześniu. Pełni satysfakcji, spełnienia i pozytywnych wrażeń żegnamy ten rok szkolny i oczekujemy nowego 2017/2018.
Udanych słonecznych i bezpiecznych wakacji.
Ewelina Pleskacz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!