TOMASZÓW Dzieci w komendzie

Tomaszowską komendę odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim. Przedszkolaki mogły zobaczyć z bliska jak wygląda praca policjantów, obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby. Wizyta była doskonałym pretekstem do przypomnienia sobie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Wczoraj naszą komendę odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim. Mali goście obejrzeli sprzęt sportowy z którego korzystają policjanci, dla niezbędnej kondycji potrzebnej podczas służby. Obejrzały radiowóz z zewnątrz i w środku. Każde z nich mogło usiąść za kierownica policyjnego pojazdu i poczuć się jak prawdziwy funkcjonariusz.

    Dzieci odwiedziły niebieski pokój przesłuchań. Główną atrakcją było spotkanie z technikiem kryminalistyki,  gdzie uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda zabezpieczanie śladów traseologicznych i daktyloskopijnych. Podczas spotkania najmłodsi mieli okazję przypomnieć i utrwalić sobie znajomość numerów alarmowych. Stróże prawa zwrócili uwagę na temat odblasków, które bardzo często ratują nam życie. Była to także okazja do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!