TOMASZÓW Dzień wiedzy nt. autyzmu [11 kwietnia]

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim po raz kolejny włącza się w międzynarodową akcję Światowego Dnia Świadomości o Autyzmie.
 11 kwietnia „Świecimy na niebiesko” jak wiele miejscowości w Polsce i na świecie.

Zapraszamy na Rynek Miejski, o godzinie 11.00 odbędzie się happening.
W programie zabawy integracyjne dla dzieci, przemarsz w barwnym korowodzie ulicami miasta oraz warsztaty (w budynku szkoły przy ul. Wesołej).

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia z inicjatywy Kataru popartej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007, opublikowaną 21 stycznia 2008 roku. Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat  autyzmu. Są również okazją do globalnego zaangażowania i bardziej efektywnej współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie. Podstawowe założenia obejmują zwiększenie potencjału zaspokajania szczególnych potrzeb osób dotkniętych autyzmem, umożliwienie rozwijania indywidualnych talentów oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych. Coroczne obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu mają zachęcić do podejmowania takich działań i zwrócić uwagę na niedopuszczalną dyskryminację i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi. Jak podkreśla Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych, osoby z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka i podstawowe wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!