SPORTTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Finał Międzywojewódzkiej Ligi Karate

Dnia 19 Maja w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Tomaszowie Lubelskim odbył się Finał Międzywojewódzkiej Ligi Karate, podczas którego zaprezentowali się najlepsi zawodnicy z 12 klubów województwa lubelskiego oraz podkarpackiego. Po raz kolejny zawodnicy Tomaszowskiej Akademii Sztuk Walki zaprezentowali swój wysoki poziom.

Swoje kategorie wiekowe wygrali: Maksymilian Neć, Sebastian Bański oraz Hanna Kuczma. II miejsce zajęli: Jakub Krawczyk, Gabriela Kącka, Paweł Sobczyński, Szymon Pękala, Oliwia Kondratiuk oraz Matylda Kamińska.
Miejsce III zdobyli: Jakub Dolanowski,
Maria Lewko i Patrycja Malec.
Zaraz za podium uplasowali się: Ilona Żurawiecka Jakub Bednarz, Antoni Seńko, Patryk Jankowski, Paweł Dziura oraz Jan Lewko.

Tego samego dnia w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, które jednocześnie były eliminacjami do Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów 2019. Podopieczni Sensei Ryszarda Skwarskiego trzykrotnie stawali na podium:
Na 1 miejscu w kategorii Enbu stanęli Aleksander Łapczyński i Piotr Sobczyński. Indywidualnie w kata Piotr Sobczyński zajął II miejsce, w konkurencji kata dziewcząt Maja Korzeń zajęła 3, a Klaudia Tor 4 miejsce i tym samym cała czwórka zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów 2019.
Zawodnikom oraz Sensei Ryszardowi Skwarskiemu gratulujemy!!!