TOMASZÓW Haydamaky jednak zagrają!

Koncert zespołu Haydamaky, który miał odbyć się 25 maja odbędzie się już dzisiaj.
O godz. 20.30 w klubie rePUBlika zagrają ukraińscy muzycy.
Bilety w dniu koncertu 30 zł. Ilość biletów jest ograniczona.
Haydamaky to wyrobiona w Europie marka. Tysiące klubów, setki plenerów, dziesiątki dużych festiwali. Ich muzyka nie doczekała się klasyfikacji, dlatego muzycy sami pomogli swoim fanom, tworząc nowy nurt nazwany przez nich KOZAK ROCK. Eksplozja potężnego rocka, z niewielką domieszką reggae i trochę większą ludowych melodii z różnych zakątków Ukrainy – czyli koktail, która nie pozwala słuchaczom ustać w miejscu. Ich koncerty to kilkudziesięciominutowy wybuch czystej energii, którą wchłaniają słuchacze i nie mogą się nią nasycić. Na scenie statyczne są tylko statywy do mikrofonów…
Od 2001 roku zespół wydał sześć albumów, z czego trzy doczekały się premiery i sprzedaży na europejskim rynku muzycznym. Na rynku polskim, oprócz solowych krążków grupa nagrała wspólny album z Voo Voo, który otrzymał statut złotej płyty i nominację do Fryderyków 2010. Zespół współpracował z wieloma innymi polskimi artystami: Krzysztofem „Grabażem” Grabowskim, wokalistami Vavamuffin Reggaeneratorem i Pablopavo, Pudelsami, metalowym Rootwater, Maciejem Maleńczukiem czy Kamilem Bednarkiem.
Przedostatni album „No More Peace!” został już nagrany w nowym składzie. Na początku 2012 roku wskutek wewnętrznych konfliktów lider zespołu podziękował muzykom za dotychczasową współpracę i praktycznie zmienił cały skład osobowy Haydamaków. „No More Peace!” to solowy krążek zespołu, na którym gościnnie wystąpili między innymi Kamil Bednarek, hiszpański żywioł Word Music/punk Che Sudaka, kanadyjski wirtuoz skrzypiec Papa Duke (współpracujący m.in. z Gogol Bordello), Apollo 440, Yat-Kha (założyciel Huun-Huur-Tu, najbardziej znanego na świecie zespołu śpiewaków alikwotowych z Tuwy) oraz Dr Nelle (do niedawna wokalista No Smoking Orchestra Emira Kusturicy).
Najnowszy krążek zespołu to „UkrOp”, zaangażowany album, będący osobistą odpowiedzią muzyków na wydarzenia w ich kraju.
Obecnie zespół pracuje nad nowym ukraińsko-polskim projektem, utrzymanym w nurcie World Music.
mat. promocyjny/fot. haydamaky.com

Komentarzy na temat “TOMASZÓW Haydamaky jednak zagrają!

  • Czerwiec 23, 2016 at 10:16 pm
    Permalink

    A potem sobie jak gdyby nigdy nic pojadą na Bandersztat i będą gloryfikować swojego bohatera BANDERĘ! Ale tego już od TPI się nie dowiemy:)

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!