TOMASZÓW Inauguracja kampanii wyborczej

W piątkowe popołudnie 23 sierpnia 2019 roku na tomaszowskim Rynku odbyła się inauguracja kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, podczas której zbierano podpisy pod listami kandydatów PiS do Sejmu i Senatu.

W spotkaniu udział wzięli kandydaci, którzy ubiegać się będą o mandat posła w okręgu nr 7 – Tomasz Zieliński (który obecnie sprawuje mandat) oraz Halina Czarnecka, która od wielu lat zajmuje się  szeroko rozumianą pomocą społeczną, obecnie jest kierownikiem GOPS w Tarnawatce, a także:
 
Henryk Karwan – starosta tomaszowski, Jarosław Korzeń  – wicestarosta powiatu, Wojciech Żukowski – burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, Marek Łuszczyński – burmistrz miasta i gminy Lubycza Królewska, Dariusz Kozłowski – wójt gminy Telatyn, Wiesław Cielica – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomaszowskiego, Katarzyna Gucz – urzędujący Członek Zarządu Powiatu.


Poseł Tomasz Zieliński oznajmił iż jest to rzeczywiście dobry czas dla naszego kraju, i taki będzie kiedy PiS wygra wybory do Sejmu.

– Lista jest niezwykle mocna, ma spowodować że PiS będzie mieć co najmniej taki sam wynik, czyli osiem mandatów – jak przy ostatnich wyborach – powiedział Zieliński. – Naszą ambicją jest zebrać kilka tysięcy podpisów – powiedział poseł.

Podpisane listy zawiezione będą do Chełma w poniedziałek 26 sierpnia,tego dnia zarejestrują się także kandydaci.

– Na moim profilu na Facebooku podam ile podpisów udało się zebrać – mówił poseł. Na terenie powiatu w tej kwestii prężnie działają członkowie oraz sympatycy PiS.

  • Zależy nam na tym, by wszystkie reformy PiS utrzymać, ponieważ opozycja bardzo jasno mówi, iż te programy są co najmniej do modyfikacji a więc wiemy, że część będzie zlikwidowana – apelował poseł Zieliński.

Premier Morawiecki powiedział, że Emerytura+ będzie programem ustawowo realizowanym każdego roku, bez względu na to kto rządzi – i to jest dokonała informacja, mówił poseł.

  • PiS to inwestycja w rodzinę i różne pokolenia (dzieci, uczniowie, emeryci), bo rodzina musi być bardzo silna, nie tylko tradycją i wiarą, ale także musi być wspierana przez państwo by mogła normalnie funkcjonować.

Poseł zebrał informacje na temat realizowanych programów pomocowych, tj. 500+ i Dobry Start.

Zestawienie 500+ – ponad 35 mln zł przekazane rodzinom na terenie Tomaszowa (od 1 kwietnia 2016 roku). 184 mln zł w całym powiecie tomaszowskim.

– Niech sam wyciągnie wnioski, jak się żyło kiedyś a jak teraz i na kogo należy głosować – mówił poseł.

– Rozpoczęliśmy kampanię wyborczą, by potwierdzić jak aktywnym i skutecznym posłem jest Tomasz Zieliński, doskonale widzimy efekty jego pracy dla powiatu i miasta – mówił starosta Henryk Karwan.

  • Współpraca z samorządem, z administracją jest niesłychanie ważna, bez dobrej współpracy i pomocy rządu samorządy miałyby duże problemy z realizacją zadań, chcemy by powiat tomaszowski nadal miał swojego przedstawiciela w Sejmie i zachęcamy mieszkańców do głosowania, by utrzymać ten mandat, bo on na pewno spowoduje że wiele problemów będzie można szybciej rozwiązać – komentował burmistrz Wojciech Żukowski.

– Poseł jest wielkim społecznikiem, wielkim człowiekiem, przyjacielem i ambasadorem Ziemi Tomaszowskiej, zawsze można na niego liczyć, doświadczyłem tego na własnej skórze, można go prosić o doradztwo, pomaga mieszańców jest godnym reprezentantem naszego regionu – mówił Dariusz Kozłowski, wójt gminy Telatyn.

– Kandydatura Tomasza Zielińskiego jako naszego reprezentanta jest bardzo dobra, ujawnił się jako bardzo aktywna osoba, pomaga samorządom, jestem burmistrzem krótko, ale już mogę powiedzieć, że poseł w wielu kwestiach pomagał i doradzał – mówił Marek Łuszczyński – burmistrz miasta i gminy Lubycza Królewska.

Na spotkaniu zaprezentowano także oficjalny banner PiS, na którym umieszczono główne hasło wyborcze tej kampanii: „Dobry czas dla Polski”.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *