TOMASZÓW Jarczów najlepszy

19 maja 2017 roku w Tomaszowie Lubelskim odbył się finał konkursu, do którego przystąpiło 10 drużyn ze szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego. Najlepszą drużyną okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Jarczowie. Finaliści w trakcie konkursu musieli zmierzyć się w trzech konkurencjach: zaprezentować szkołę i bezpieczne hasło, rozwiązać test wiedzy oraz przedstawić projekt koszulki promujący zdrowy, bezpieczny styl życia.
Finaliści w trakcie konkursu musieli zmierzyć się w trzech konkurencjach: zaprezentować szkołę i bezpieczne hasło, rozwiązać test wiedzy oraz przedstawić projekt koszulki promujący zdrowy, bezpieczny styl życia.
Celem zorganizowanego przedsięwzięcia jest promowanie wśród młodzieży szkolnej bezpiecznych postaw oraz wiedzy na temat zagrożeń i sposobów ich unikania. Konkurs obejmuje zagadnienia dotyczące między innymi problematyki alkoholizmu i narkomanii, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz znajomości numerów alarmowych. Konkurs „Jestem Bezpieczny” wspierany jest przez Starostwo Powiatowe, Samorządy Miejskie i Gminne jak również przez instytucje działające w powiecie, dla których celem jest propagowanie wzorców bezpiecznych zachowań.
W konkursie, który odbył się 19 maja 2017 roku w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Tomaszowie Lubelskim, udział wzięli uczniowie klas IV-VI z 10 szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego, tj.: Szkoła Podstawowa w Typinie, Szkoła Podstawowa w Przewalu, Szkoła Podstawowa w Hucie Tarnawackiej, Szkoła Podstawowa w Tarnoszynie, Szkoła Podstawowa w Telatynie, Szkoła Podstawowa w Łaszczowie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Łuszczaczu, Zespół Szkół w Lubyczy Królewskiej, Zespół Szkół w Krynicach i Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Jarczowie.
Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw, a także zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc  w sytuacjach zagrożenia życia  i zdrowia.
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie dokonać prezentacji szkoły oraz bezpiecznego hasła, wykazać się wiedzą prewencyjną w postaci rozwiązania testu wiedzy składającego się z 20 pytań. Ocenie podlegały także samodzielnie przygotowane przez uczniów projekty koszulek wykonane w dowolnej technice plastycznej. Poziom jaki prezentowali uczniowie był bardzo wysoki.
Po ocenie wszystkich konkurencji i zsumowaniu punktów okazało się, że I miejsce w konkursie zajął Zespół Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Jarczowie, II miejsce – Szkoła Podstawowa w Tarnoszynie, zaś III miejsce – Szkoła Podstawowa w Hucie Tarnawackiej.
Laureaci za zajęcie I, II i III miejsca otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczył osobiście I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim kom. Szymon Mroczek, Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Tomaszowie Lubelskim nadkom. Tomasz Pawelec, Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KPP w Tomaszowie Lubelskim st. asp. Krzysztof Majdański, Kierownik KRUS w Tomaszowie Lubelskim Monika Pikuła, przedstawiciele Starostwa Powiatowego Andrzej Krzaczek i Krzysztof Chyżyński. Ponadto dzieci otrzymały także nagrody od Wójtów Gmin.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Dziękujemy również sponsorom konkursu, którzy ufundowali nagrody i wsparli organizację konkursu, a byli to: Starosta Tomaszowski, Burmistrzowie Miast i Wójtowie Gmin, KRUS w Tomaszowie Lubelskim, PGE Dystrybucja S.A. Rejon Energetyczny w Tomaszowie Lubelskim, Nadleśnictwo Tomaszów oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KPP w Tomaszowie Lubelskim.
mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!