TOMASZÓW Jasełka Bożonarodzeniowe

14 grudnia 2016 roku PSONI Koło w Tomaszowie Lubelskim zorganizowało uroczystą wieczerzę wigilijną poprzedzoną wystawieniem tradycyjnych jasełek bożonarodzeniowych.
Część artystyczną spotkania rozpoczęliśmy od wniesienia przez harcerzy „Betlejemskiego światełka pokoju”. Następnie Integracyjny Zespół Artystyczny „Przyjaciele” działający w PSONI Koło w Tomaszowie Lub., wprowadzając wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój, zaprezentował na deskach Tomaszowskiego Domu Kultury Jasełka Bożonarodzeniowe pt.: „Tamtej Nocy w Betlejem”. Spektakl został wyreżyserowany przez Panią Bożenę Zajączkowską – kierownika Zespołu „Przyjaciele” ze scenografią i charakteryzacją wykonaną przez Panią Emilię Blachę. W pracach nad dekoracją oraz przebiegiem występu uczestniczyli pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy oraz inni pracownicy Stowarzyszenia. Ponadto, śpiew tradycyjnych kolęd i pastorałek zaprezentowali: wychowankowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Lub.; dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lub.; dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przeorsku; Łukasz Lisek przedstawiciel Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy prowadzonego przez PSONI Koło w Łęcznej; uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tomaszowie Lub.; Zespół artystyczny ,,Meteor” z Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Zamościu. Gra aktorska osób z niepełnosprawnością intelektualną należących do Zespołu „Przyjaciele” oraz wolontariuszy i zaproszonych gości, przy pięknej oprawie muzycznej i grze świateł wprowadziły zgromadzoną widownię w cudowną magię Świąt.
Po części uczcie duchowej, udano się na uroczysty poczęstunek wigilijny do zawsze gościnnego Hotelu Antoni, który pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. bp Mariana Rojka rozpoczęto od tradycyjnego obrzędu łamania się opłatkiem i składania świątecznych życzeń.
Jak co roku – dla dzieci najbardziej emocjonujące okazało się przybycie św. Mikołaja, który wraz ze swoimi pomocnikami obdarował wszystkich słodkimi prezentami.
Dzięki realizacji wszystkich działań będących integralnymi częściami zadania publicznego pn.: „Kultywujemy polską tradycję narodową okresu bożonarodzeniowego” osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziny miały szansę na integrację ze środowiskiem lokalnym, doświadczenie sukcesu, rozwijanie aktywności życiowej oraz wzbogacenie doświadczeń w zakresie funkcjonowania społecznego, kreowania pozytywnego wizerunku, a także prezentacji władzom samorządu powiatowego, gminnego i miejskiego efektów własnej twórczości. Ponadto, dzięki obecności przedstawicieli Kół terenowych PSONI z Lubelszczyzny udział w wydarzeniu stał się również okazją do wymiany cennych doświadczeń z zakresu rehabilitacji społecznej oraz terapii osób z niepełnosprawnością intelektualną. Realizacja zadania publicznego pn.: „Kultywujemy polską tradycję narodową okresu bożonarodzeniowego” dofinansowanego przez Województwo Lubelskie poprzez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.

mat. PSONI w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!