TOMASZÓW Językowe potyczki

1 kwietnia 2019 roku w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim odbył się przedszkolny konkurs z języka angielskiego „English Adventures”.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku 5 i 6 lat. Wzięły w nim udział te dzieci, które osiągnęły najlepsze wyniki w eliminacjach i wykazały się umiejętnościami językowymi. W ten sposób utworzono po cztery 3-osobowe drużyny z każdej grupy wiekowej.

Jury w składzie: Panie Jolanta Bondyra. Katarzyna Wojciechowska oraz Anna Pitura czuwało nad prawidłowym przebiegiem konkursu. W sprawnym przebiegu kolejnych zadań wspierała nad Pani Joanna Anioł. Wszystkie konkurencje przeprowadzone zostały w formie zabawy, dlatego też dzieci czuły się swobodnie i wykazały się wyśmienitą znajomością języka angielskiego. Łącznie do pokonania przewidzianych było po 5 konkurencji dla każdej kategorii wiekowej. Mali językowcy między innymi: rozpoznawali nazwy zwierząt z Arki Noego, chwytali cyfry muchołapkami, pakowali plecak do szkoły, a także odgrywali poznane wcześniej piosenki. Rywalizacja między drużynami była zacięta i pełna emocji, ale w duchu fair play.

Po niezwykle wyrównanej potyczce udało się wyłonić zwycięzców: w grupie wiekowej 5-latków zwyciężyły Kotki, a wśród dzieci 6-letnich najlepsze okazały się Muchomorki. Wszyscy laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe medale, a członkowie zwycięskich drużyn dodatkowo książeczki do nauki języka angielskiego.

Opracowała: Aleksandra Pisarczyk


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!