TOMASZÓW Kontrabanda w baku na paliwo

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Delegatury w Zamościu ujawnili ponad 600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda ukryta był w zbiorniku na paliwo pojazdu renault laguna. Autem kierował 49-latek.

10 lipca w Tomaszowie Lubelskim na głównej ulicy policjanci z Zespołu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą tomaszowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, Delegatura w Zamościu, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd renault laguna. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 600 paczek papierosów bez polskich oznaczeń akcyzy. Autem kierował 49-latek. Mężczyzna przewoził kontrabandę w specjalnie do tego przystosowanym zbiorniku paliwa.

Mieszkaniec powiatu jarosławskiego twierdził, że papierosy zakupił od nieznanych mu osób na własny użytek. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosłyby ponad 10 tys. zł. 49-latek już usłyszał w tej sprawie zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek bezakcyzowego towaru.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *