TOMASZÓW Mali archeolodzy [FOTO]

Dzieci z tomaszowskich przedszkoli samorządowych nabyły wiedzy na temat pracy archeologa oraz o najważniejszych obiektach archeologicznych usytuowanych na terenie powiatu tomaszowskiego.Projekt „Mały archeolog” finansowany przez Fundację LOTTO spotkał się z ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków.

Daniel Tereszczuk – archeolog i regionalista wygłosił cykl spotkań edukacyjnych w Przedszkolach Samorządowych nr 1, 2 i 5.

Dodatkowo dzieci z „Hałabały” wraz z wychowawcami 14 listopada 2018 wybrały się na wycieczkę śladami historii przodków. Zwiedziły pozostałości form obronnych w Tomaszowie Lubelskim, grodzisko na Białej Górze, ruiny pałacu w Łaszczowie, grodzisko w Czermnie oraz Posadowie.

Autorką projektu „Mały archeolog” jest Magdalena Tereszczuk – prezes Stowarzyszenia „Perspektywy” i Lokalnej Organizacji Turystycznej „Roztocze”. Projekt wpisuje się w ideę tworzenia przez LOT „Roztocze” Południowo-Wschodniego Szlaku Archeologicznego na terenie powiatu tomaszowskiego.

Spotkania o tej tematyce archeologicznej realizowane były już wcześniej przez Magdalenę i Daniela Tereszczuków m.in. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Jarczowie. Wykład skierowany był do seniorów.

Z ramienia Fundacji LOTTO w projekcie brała udział pracownica Totalizatora Sportowego – Renata Grześnikowska.

Przypomnijmy, że dzięki finansom z fundacji zakupiono część sprzętu zabawowego na plac zabaw na skrzyżowaniu ulic Leśna/Wyzwolenia, dzieci z PSONI wzięły udział w cyklu wyjazdów rehabilitacyjnych na basen w Horyńcu Zdroju, a także wybudowano boisko dla dzieci przy Szkole Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim.

Wszystkie projekty prowadziły Renata Grześnikowska oraz Magdalena Tereszczuk.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!