TOMASZÓW Miasto zaświeciło na niebiesko [FOTO]

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu w Tomaszowie Lubelskim obchodzono 3 kwietnia. Jednakże dzień wcześniej na znak solidarności z osobami dotkniętymi tą chorobą tomaszowski budynek szkoły muzycznej zaświecił na niebiesko.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tomaszowie Lubelskim był organizatorem happeningu, który odbył się na Rynku.

Uroczystego otwarcia obchodów dokonał Roman Kania – dyrektor placówki. W centrum miasta zgromadziło się kilkaset osób z niebieskimi rekwizytami (balony, chusteczki). Dzieci a także dorośli bawiły się z animatorem Dawidem, a następnie „niebieski korowód” przeszedł pod budynek Starostwa Powiatowego. W urzędzie dr Anna Prokopiak wygłosiła wykład pt. „Dojrzewanie osób z autyzmem. Potrzeby, możliwości, stereotypy”.

Podczas występów na Rynku oraz w starostwie odbył się kiermasz wyrobów ceramicznych wykonanych przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim.

W obchodach Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu uczestniczyli min.: Jarosław Korzeń – wicestarosta tomaszowski, Janusz Brodowski – sekretarz miasta, nauczyciele, pedagodzy, uczniowie i mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego z terenu powiatu.

mat. TPI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!