TOMASZÓW Policjanci przeprowadzili akcję edukacyjną „Edward”

Wczoraj na terenie powiatu tomaszowskiego zostały przeprowadzone działania profilaktyczno – edukacyjne pod nazwą „EDWARD” mające na celu promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także znaczny spadek liczby ofiar śmiertelnych i ciężko rannych na drogach.

W trakcie prowadzonych działań policjanci WRD KPP w Tomaszowie Lubelskim kierowani byli w miejsca szczególnie zagrożone, wynikające z analizy stanu bezpieczeństwa powiatu tomaszowskiego. W działaniach uczestniczyli również funkcjonariusze Straży Granicznej w Hrebennem. W ramach prowadzonych działań funkcjonariusze WRD przeprowadzili pogadanki z dziećmi z grupy przedszkolnej przy Zespole Szkół w Michalowie, gm. Rachanie, na której poruszono zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak być bezpiecznym na drodze.

Ponadto wspólnie z Wójtem gminy Krynice funkcjonariusze WRD przeprowadzili spotkanie z mieszkańcami miejscowości Budy. Na spotkaniu wskazane zostały najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych, głównie tych o najbardziej tragicznych skutkach. W obrazowy sposób, uzmysłowiono mieszkańców (również młodym przyszłym kierowcom) jak groźna jest nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, czy też choćby korzystanie z telefonu komórkowego w trakcie prowadzenia samochodu oraz innych przyczyn zdarzeń drogowych popełnianych przez rowerzystów czy pieszych.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w ramach prowadzonego nadzoru na drodze każdorazowo podczas kontroli informowali /apelowali/ do uczestników – kierujących o zachowaniu poziomu bezpieczeństwa, które zależy od każdego uczestnika ruchu oraz przestrzeganiu obowiązujących przepisów i kierowania się rozsądkiem.

info. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!